newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Тігіпко: МВФ не дасть грошей без пенсійної реформи

198
Тігіпко: МВФ не дасть грошей без пенсійної реформи

Без пенсійної реформи Україна не отримає черговий транш кредиту «stand by» від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Так вважає віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, про що він повідомив 23 березня журналістам.

Видео дня

«Я думаю, що без прийняття пенсійної реформи Міжнародний валютний фонд не буде виділяти гроші. Я не думаю, що це буде трактуватися як зупинення програми, і мені здається, що така поведінка МВФ буде абсолютно зрозумілою, тому що дефіцит бюджету Пенсійного фонду склав у 2010 році практично 3%. Це величезні гроші, і якщо ми не дамо відповідь на те, яким чином ми скоротимо ці витрати, цю дотацію із бюджету, ніхто нас не зрозуміє, ніхто у кредит давати не буде. Більше того, я прогнозую, що це може вплинути досить серйозно на всі рейтинги країни, якщо не буде прийняте відповідне рішення», - сказав Тігіпко. У той же час, за словами Тігіпка, час ще є, і місяць-півтора можна попрацювати над проектом пенсійної реформи.

МВФ за підсумками візиту місії до України заявив, що очікує набуття чинності закону про пенсійну реформу у березні 2011 року. Згідно з меморандумом, пенсійна реформа передбачає підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років шляхом його збільшення на 6 місяців щороку, щоб до 2020 року зрівняти його з пенсійним віком для чоловіків.

На минулому пленарному тижні законопроект щодо проведення пенсійної реформи не вносився. 18 березня Президент України Віктор Янукович заявив, що законопроект про пенсійну реформу не готовий до розгляду у Верховній Раді.