newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Стретович: Україна - одна з найконтрастніших країн у світі

528
Стретович: Україна - одна з найконтрастніших країн у світі

Країну приватизували великі олігархічні клани, доходи яких щороку зростають на мільярди доларів, а реальні доходи і рівень життя українців знижуються. Так прокоментував народний депутат України, член Колегії Християнсько-Демократичного Союзу Володимир Стретович економічні тенденції за останні двадцять років.

Видео дня

"Ми так і не змогли створити державу благоденства для всіх, - сказав він. - За 20 років в Україні виросла плеяда олігархів, а 90 % громадян зубожіли".

Володимир Стретович підкреслив, що за даними ООН, у нас співвідношення між багатими і бідними становить 1 до 30 разів, тоді як у європейських країнах 1 до 6.

Так, приміром, середня зарплата по Україні в 2010 р. склала 282 $, для порівняння в сусідній Польщі цей показник становив у минулому році 1075 $.

За рахунок пострадянської структури економіки Україна залишається дуже вразливою до міжнародних криз. "Падіння ВВП під час кризи 2008-2009 рр. на 15% було найстрімкішим з усіх країн світу через зменшення експорту нашої металургійної і хімічної промисловості. А володіють підприємствами у цих галузях олігархи, ще й мають певні пільги від нинішньої влади", - висловив своє обурення Володимир Стретович.

Парламентар вважає, що збагачуватись на тлі бідних громадян, які більше половини своїх доходів витрачають на продукти харчування, є аморальним.

Порятунок економіки держави, на думку політика, вбачається у якісній зміні структури виробництва, інноваційних технологіях, вирощуванні середнього класу, інвестиційним вливанням і формуванні новітньої політичної еліти.