УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Скандал навколо "Олімпійського": німців підозрюють в плагіаті

231
Скандал навколо 'Олімпійського': німців підозрюють в плагіаті

Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву звернувся до суду з вимогою про проведення експертизи проекту реконструкції національного спортивного комплексу "Олімпійський" і про виплату компенсації за порушення прав інтелектуальної власності, повідомляє портал "ДЕЛО".

Вітчизняні архітектори хочуть дізнатися, чи мало місце відтворення і використання креслень українського проекту від 1999 року під час розробки німецькою компанією GMP Generalplanungsgesellschaft mbH документації по реконструкції НСК "Олімпійський". Як з`ясувалося, український архітектурний проект "Реконструкція центрального стадіону. Розширення трибун на 50 тис. глядачів. Оригінальної форми опори консольного типу, які підтримують "чашу" трибун стадіону", розроблений в зональному науково-дослідному проектному інституті з цивільного будівництва, був зареєстрований у Державному агентстві України з авторських і суміжних прав і підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію прав автора на витвір ще в червні 1999 року.

Правда, український інститут, що бореться за свої авторські права, подав позов не до GMP Generalplanungsgesellschaft mbH – генеральному проектувальникові робіт по споруді спортивної арени, а як це ні дивно, до НСК "Олімпійський", від якого архітектори в судовому порядку вимагають компенсацію за порушення прав інтелектуальної власності. Розмір позову - 2,581 млн грн.