УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Путін: Митний союз вигідніший Україні, ніж єврозона

207
Путін: Митний союз вигідніший Україні, ніж єврозона

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявляє, що рішення про вступ до Митного союзу має приймати український народ, і це вигідніше за інтеграцію у єврозону. Про це він сказав 16 вересня у Сочі. "Остаточне рішення завжди приймає народ тієї чи іншої країни у ході відкритої дискусії, проведення передбачених законодавством країни певних процедур для прийняття рішень доленосного характеру", - сказав Путін.

Видео дня

При цьому він підкреслив, що це впевнений вибір кожної країни - визначати, в які об'єднання їй вступати. Російський прем'єр сумнівається, що в умовах проблем у єврозоні Україна буде приєднуватися до Євросоюзу. "Це абсолютно нереальні речі, але як стратегія цей вибір абсолютно можливий", - сказав він.

Путін підкреслив, що при цьому виникає питання економічної доцільності. За його словами, це повинні визначати "наші українські друзі і колеги" - прагнути до єврозони чи використовувати наявні конкурентні переваги, пов'язані з величезною кооперацією економік України та Росії.

Він упевнений, що потрібно використовувати переваги єдиного транспорту, енергетики, використовувати переваги ментального і культурологічного характеру, відсутність мовних бар'єрів. "Це величезний пласт факторів, які, безумовно, забезпечували б більшу конкурентоспроможність української, та і російської й усіх інших учасників Митного союзу економік. Тут немає ніяких сумнівів. Мені здається, що міркування, які говорять, що потрібно рухатися в інший бік, швидше за все, носять політико-емоційний характер, а якщо подивитися на цифри, на реалії, то стане ясно, що вигод у Митному союзі більше", - підкреслив Путін.

Крім того, він зауважив, що Митний союз буде інтегруватися у спільний європейський простір. За його словами, про створення єдиного економічного євроросійского простору заявляв президент Франції Ніколя Саркозі. "Одне іншому не суперечить, але, природно, ми не можемо і не будемо нічого нав'язувати нікому із наших партнерів. Зрештою, це має бути їхнім усвідомленим вибором. І ми будемо продовжувати співпрацювати (з Україною) у будь-якому разі", - сказав він.