Приватні ЖЕКи перетворюють надання послуг на бізнес – експерт

632
Приватні ЖЕКи перетворюють надання послуг на бізнес – експерт

Органи місцевого самоврядування неефективно здійснюють контроль за формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги, тому у приватних ЖЕКів є можливість перетворити надання ЖК-послуг громадянам на бізнес. Про це сказав голова правління ОСББ "Перший будинок", експерт по цінам з питань ОСББ та ЖКГ Михайло Кальтагейсер.

За його словами, місцева влада та органи місцевого самоврядування мають сприяти та узгоджувати договірні відносини між постачальниками комунальних послуг та їх споживачами. "На жаль, в цих питаннях місцева влада усунулась. Приватні забудовники створили приватні ЖЕКи, які розглядають мешканців як джерело власного збагачення. Для них це стало прибутковою діяльністю – надавати послуги за утримання будинків за невідомо як сформованими тарифами", - зазначив Кальтагейсер.

Він відзначив, що відповідна постанова щодо формування тарифів сьогодні дозволяє визначити ціну за обслуговування 1кв. м в однакових будинках від 1 до 7 грн. "За вуха можна притягнути будь-яку ціну. І фактично управління цінової політики КМДА, яке повинно контролювати цей процес, неефективно здійснює цей контроль", - зазначив експерт.

"У приватних ЖЕКів є можливість перетворити це в бізнес. Більше того, вони намагаються іти далі, створюють керуючі компанії, які набагато потужніші від ЖЕКів і з якими мешканцям та власникам квартир буде працювати ще складніше", - наголосив експерт.

Источник:УНН