УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Пірати захопили іспанський танкер з українцями

252
Пірати захопили іспанський танкер з українцями

Пірати, що напали на танкер у Гвінейській затоці, узяли в заручники 23 члени екіпажу, серед яких, за попередніми даними, є громадяни України, повідомляє Міжнародне морське бюро (International Maritime Bureau, IMB). За даними цієї організації, 14 вересня в 62 морських милях від столиці Беніну пірати напали на танкер "Маттеос I" (Mattheos I), що ходить під прапором Кіпру. Пірати змусили екіпаж танкера перейти на їх судно, після чого відбули в невідомому напрямі.

Видео дня

За даними управління торгівельного флоту Кіпру, до екіпажу "Маттеоса I" входять матроси-філіппінці, а також громадяни Іспанії, Перу та України. Оператором "Маттеоса I" є іспанська компанія Consultores de Navegacion. Представники компанії ще ніяк не прокоментували повідомлення про захоплення піратами екіпажу танкера.

Кількість нападів піратів на судна поблизу західних берегів Африки різко зросла з початку 2011 року. У серпні найбільше в світі об'єднання страхувальників морських перевезень Lloyd's Market Association присвоїло маршрутам поблизу берегів Нігерії та Беніну таку ж категорію ризику, як і тим, що проходять поблизу Сомалі. Пірати, котрі діють поблизу західних берегів Африки, зазначають оглядачі, на відміну від вихідців із Сомалі, значно частіше вдаються до насильства щодо членів екіпажів суден, на які вони нападають.