Пам’ять Гонгадзе вшанують в Україні та Грузії

853
Пам’ять Гонгадзе вшанують в Україні та Грузії

16 вересня, у день зникнення Георгія Гонгадзе, в Україні та Грузії відбудуться акції пам’яті всіх загиблих журналістів.

"У Києві початок акції о 18:30 на Майдані Незалежності біля Монументу. Запаливши свічки, процесія рушить на вул. Банкову до Адміністрації Президента з вимогами до влади. Біля Адміністрації будуть згадані всі журналісти, які загинули чи зникли безвісти за роки незалежності України, та вшануються хвилиною мовчання", - повідомили організатори.

У Тбілісі вечір пам’яті відбудеться біля посольства України в Грузії (вул. Оніашвілі, 75). Початок заходів о 19.30 (за місцевим часом).

"Незважаючи на те, що замовники названі, складається враження, що провину хочуть звалити на мертвого міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, аби "найбільші" замовники залишились на свободі", - наголошують організатори.

За їх словами, список зниклих журналістів поповнюється. "Більше року тому зник засновник і видавець харківської газети "Новий стиль" Василь Климентьєв. Міліція завела справу про навмисне вбивство і каже, що його вже немає серед живих",- йдеться в повідомленні.

Також, наголошують організатори, міжнародні організації констатують значне збільшення порушень свободи слова, тиску на ЗМІ та спроб запровадити цензуру в Україні. "Повертаються часи, за яких був вбитий Георгій Гонгадзе. З’являються ті ж темники, ті ж переслідування, ті ж прослуховування", - читаємо в повідомленні.

За словами організаторів, акції проходитимуть без будь-якої партійної та організаційної символіки. "Навіть символіка на футболках чи кепках вважатиметься цинічним самопіаром на смерті загиблих", - зазначають вони.

О 12:00 в Києві на мості над вул. Інститутською активісти вивісять банер "Георгій, ми пам'ятаємо".

Вечори пам'яті також пройдуть:

у Львові - біля пам’ятника Т. Шевченку, початок о 18:30;

у Харкові - на Майдані Свободи, початок о 18:30;

в Одесі - біля пам'ятника Т. Шевченку, початок о 19:00;

в Івано-Франківську - на Вічевому Майдані, початок о 18:30;

у Черкасах - на площі Соборній, біля облдержадміністрації, початок о 19:00;

у Маріуполі - на Театральній площі, біля пам'ятника жертвам Голодомору та політичних репресій, початок о 17:00;

у Рівному - біля приміщення телеканалу РТБ на Котляревського, 20-А, початок о 18:30;

у Дрогобичі - біля пам'ятника Т. Шевченку, початок о 19:30.

Источник:zaxid.net
Георгий Гонгадзе