УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Москаль знайшов компромат на суддю, який судить Луценко

243
Москаль знайшов компромат на суддю, який судить Луценко

У 2009 році стосовно судді Печерського районного суду Києва Сергія Вовка прокуратура Києва порушила кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи і шахрайське заволодіння земельною ділянкою.

Відповідне рішення ухвалили в результаті перевірки діяльності суду, повідомляє народний депутат України Геннадій Москаль, посилаючись на матеріали, які надійшли до комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Зокрема, повідомляє прес-служба депутата, встановили, що суддя Печерського райсуду Вовк у порушення вимог закону виніс рішення, яким визнав за 43 громадянами право власності по 0,10 га за кожним позивачем (всього 4,3 га) на Французькому бульварі в Одесі.

При цьому суддя, перевищуючи свої службові повноваження, без посилання на норми матеріального права, незаконно змінив цільове призначення землі з рекреаційного на землі для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель і споруд. За апеляційною скаргою столичної прокуратури зазначене рішення скасовано як незаконне Апеляційним судом Києва.

Під час перевірки також встановили, що Управлінням земельних ресурсів у Дергачівському районі Харківської області на підставі рішення цього ж судді Печерського суду Києва зареєстрували право власності на земельну ділянку площею 70 га за ОК ЖБК «Вікторія». На запит прокуратури міста Печерський райсуд надав рішення з цього питання іншого характеру. Цивільну справу, на підставі якої з'явилися два взаємновиключні рішення суду, викрали під час направлення до апеляційої інстанції.

Депутат Москаль направив депутатське звернення генеральному прокурору України Віктору Пшонці з проханням перевірити викладені факти і вжити щодо них заходів прокурорського реагування. 23 травня Юрій Луценко заявив клопотання про відведення судді Печерського районного суду Сергія Вовка, мотивуючи його тим, що він неодноразово приймав рішення, що суперечать законодавству. Суд відхилив це клопотання.