newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Клюєв: уряд вживатиме заходи щодо утримання цін на зерно

291
Клюєв: уряд вживатиме заходи щодо утримання цін на зерно

Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв доручив Мінагрополітики та Мінекономрозвитку вжити додаткових заходів щодо утримання закупівельних цін на внутрішньому ринку зерна як мінімум на беззбитковому рівні.

Видео дня

Відкриваючи засідання Кабінету Міністрів, Андрій Клюєв повідомив, що середні ціни продажу сільгосппідприємствами продукції рослинництва за всіма напрямками реалізації за січень-травень 2011 року, порівняно з відповідними періодом минулого року, зросли майже у півтора рази. За його словами, суттєвих коливань зазнали ціни на зернові культури врожаю минулого року через підвищення попиту зовнішнього ринку. "Але зараз, напередодні масової пропозицій зерна нового урожаю, ціни різко впали. Це ставить у невигідне становище сільгосптоваровиробника і державу", – заявив перший віце-прем‘єр-міністр. Він також відзначив, що має бути підвищено роль Аграрного фонду, оскільки держава, в період найвищої пропозиції зерна, має використовувати механізм фінансових інтервенцій, як це передбачено законодавством.

Тому Аграрним фондом, з метою забезпечення цінової стабільності на зерновому ринку, має бути закуплено зерно з урожаю 2011 року у запланованому обсязі – близько 3 млн тонн, зазначив Андрій Клюєв. Він зауважив, що ціни закупівлі зерна до державного інтервенційного фонду, що встановлені державою, є вищими за ринкові і гарантують сільськогосподарському товаровиробнику високий рівень рентабельності.

Ще навесні Аграрний фонд розпочав укладати форвардні угоди з сільгосптоваровиробниками на поставку зерна до державного інтервенційного фонду, нагадав Перший заступник глави Уряду України. За його даними, загальний обсяг таких угод склав 860 тис. тонн на суму 1,5 млрд гривень. При цьому виробникам проавансовано 70% цієї суми. Решта коштів буде виплачена після поставки зерна Аграрному фонду, зазначив Андрій Клюєв.

Водночас він звернув увагу Мінагрополітики та Аграрного фонду на зволікання із проведенням тендерів на закупівлю зерна на умовах споту. "Доручення Мінфіну - забезпечити виділення коштів для закупівлі зерна Аграрним фондом у повному обсязі, як це передбачено Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", - заявив Перший віце-прем‘єр-міністр.