УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Кінах: податок на багатство – це справедливо

243
Кінах: податок на багатство – це справедливо

Податок на багатство - це дуже серйозне джерело наповнення бюджету і вирішення соціальних проблем у державі. Він впроваджений у всіх розвинених країнах світу. І Україна не має бути винятком, особливо зважаючи на ту різницю, яка існує між доходами багатих і бідних. Таку думку висловив народний депутат України Анатолій Кінах.

Видео дня

"Бути багатим у бідному суспільстві - неприпустимо. Величезний розрив між бідністю та багатством в окремій країні свідчить про те, що майнові, фінансові активи та доходи розподіляються несправедливо. Промисловці і підприємці усвідомлюють цю проблему, розглядають її у довгостроковій перспективі, тому з розумінням ставляться до впровадження в Україні податку на багатство, адже прагнуть жити на основі європейських стандартів, піклуються про соціальний порядок, справедливість та рівень життя своїх співвітчизників", - наголосив Кінах.

За його словами, у найкапіталізованішій державі світу – США – різниця у статках багатих і бідних становить максимум 5-7 разів. В Україні вона перевищує сорок разів. Тобто поглиблюється диференціація – більшість людей живе на межі бідності, середній клас фактично відсутній, а невеличка частка людей, як кажуть політологи, живе за принципом "демонстративного споживання". Ця ситуація дестабілізує суспільно-політичну ситуацію в країні, підриває довіру до держави та влади. Тому її невідкладно треба вирішувати, в тому числі за рахунок введення податку на багатство.

На переконання політика, оподаткування предметів розкоші має розглядатися в комплексі з іншими діями, які стосуються перерозподілу національного багатства, адресної системи соціального захисту, об’єктивної системи визначення рівня статків кожного громадянина. Важливо, щоб впровадження податку на багатство відбувалося поетапно та передбачало принцип рівності всіх перед законом.

"Питання оподаткування нерухомості, предметів розкоші – дуже непросте питання і з точки зору адміністрування. До прикладу, коли кілька років тому Німеччина впровадила систему оподаткування нерухомості, то знадобилося ще багато років, аби створити в країні дієву систему обліку, підготувати фахівців з тим, щоб система працювала ефективно. Тому мова йде не про пожежні заходи, а про високопрофесійний діалог із суспільством з метою пошуку спільного консенсусу", - підкреслив Кінах.