newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Гриценко: нинішні урядовці мають завчасно готуватися до допитів у ГПУ

321
Гриценко: нинішні урядовці мають завчасно готуватися до допитів у ГПУ

«Діями міністра Єжеля державі буде нанесено збитки в особливо великих розмірах – 213 мільйонів гривень. А з вересня у бюджеті Міноборони не залишиться коштів на харчування солдат», - заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Видео дня

Про таке порушення закону, за його словами, відомо усім – Януковичу, Азарову, Клюєву, іншим членам Уряду, голові Антимонопольного комітету Цушку. На переконання народного депутата, фігурантів майбутньої кримінальної справи добре знають у Генеральній прокуратурі, Службі безпеки і Рахунковій палаті.

«Питання лише одне: чи схаменуться і зупинять цей злочин, доки не пізно, чи навпаки – закриють очі на порушення Закону, і тоді винні сядуть за грати вже за іншого Президента?», - зазначив Анатолій Гриценко.

Голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони нагадав, що перерозподіл ринку продовольчих послуг в армії Єжель розпочав одразу після призначення на пост міністра. Лобіювання інтересів «своїх» компаній і відсторонення конкурентів, за його словами, досягло піку три місяці тому – перебої в харчуванні солдат і публічні скандали на всю країну.

«Кабмін у пожежному порядку вніс до парламенту законопроект – продовжити до 31 березня цього року дію раніше укладених договорів з постачальниками, щоби забезпечити безперебійне харчування, і протягом трьох місяців Міноборони могло провести нові тендери. Парламент, так само у пожежному порядку, прийняв цей Закон, а Янукович негайно його підписав. Три місяці сплили. Який результат?» - наголосив народний депутат.

Він відмітив, ніяких тендерів не було і вже не буде, Єжель і не збирався їх проводити.

«Він реалізував свій план, про який журналісти вже писали неодноразово, з документальним підтвердженням – замість відкритого тендеру провести закупівлю послуг на харчування в одного виконавця, «свого» виконавця. Мінекономіки задовольнило прохання Міноборони і дало дозвіл на одного виконавця. Причина? Тендер заблокований Антимонопольним комітетом до середини квітня, мовляв, потрібен час для вивчення і прийняття рішення щодо скарг від приватних компаній. Про зацікавленість тих компаній журналісти теж писали неодноразово, - підкреслив Анатолій Гриценко. – Насправді – тендер заблокований АМК на прохання самого Єжеля, про що Цушко щиро і прямо сказав Азарову на засіданні Кабміну. Тож Єжель зробив усе, аби не допустити тендеру і таки домігся процедури одного виконавця для «своєї» компанії», - розповів він.

Також, за оцінками голови Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, «своя» компанія харчуватиме солдата за ціною 42 гривні на добу при тому, що, готуючи тендер, Мінфін і Міноборони письмово погодили максимальну ціну солдатського пайка в 32 гривні 60 копійок. «Таким чином, за 2011 рік «свій» один виконавець, обраний Єжелем, обійдеться бюджету (народу) на 213 мільйонів гривень дорожче. Згідно з нормами Кримінального кодексу, йдеться про «збитки в особливо великих розмірах» і про верхню планку міри покарання», - зазначив народний депутат.

Анатолій Гриценко переконаний, харчування солдат за завищеною ціною завершиться у вересні, разом із бюджетними грошима, а далі - нові (старі) потрясіння в армії і нові (старі) скандали на всю країну. «Не треба перевіряти граблі, вони лежать там само, де й минулої осені», - додав він.

Водночас народний депутат звернув увагу на те, що підписувати договори на закупівлю послуг понад бюджетні призначення забороняє Закон, а відтак, посадовець Міноборони, який поставить свій підпис, знаючи, що в бюджеті на цю програму не вистачає 213 мільйонів і що Бюджетний кодекс забороняє укладення таких договорів, має сісти за грати разом з тими, хто організував усю цю оборудку «в особливо великих розмірах».

«Янукович, Азаров, Пшонка, Хорошковський – кожен з них ще може зупинити цей злочин. Не допустити нанесення збитків державі. Притягти винних до відповідальності. Жорстко покарати, не дивлячись, що це «свої», - закликав Анатолій Гриценко. – Однак я не вірю, що так станеться. Скоріше буде так, як Ганна Герман відповідала мені у студії Shuster-Live: ми підемо з влади, ви прийдете – от тоді й водитимете до ГПУ нинішніх урядовців. Ну, якщо так, і тим більше, ви знаєте, що порушуєте Закон – тоді готуйтеся завчасно», - порадив він.