newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Газовий контракт 2009 року суперечить відносинам України та Росії - Азаров

399
Газовий контракт 2009 року суперечить відносинам України та Росії - Азаров

Україна вважає, що діючі газові контракти 2009 року суперечать українсько-російським міжурядовим угодам від 2004 року. Про це 2 вересня на брифінгу журналістам заявив Азаров. Він відзначив, що це є аргументом для зміни діючих умов закупівлі й транзиту газу. За словами Азарова, на сьогоднішній день на адресу уряду Росії направлено відповідний лист, в якому чітко роз`яснено позицію України із цього приводу.

Видео дня

"У чому полягають наші аргументи? Відповідно до міжурядової угоди, що ратифікована ВРУ і Державною Думою і яка набула чинності в 2004 році, щорічний обсяг поставок газу, умови транзиту і ціна визначаються спеціальним міжурядовим протоколом. На превеликий жаль, починаючи з 2005 року, це положення, що має силу міждержавної угоди, тобто стоїть вище за господарські контракти і вище за внутрішньодержавне законодавство, жодного разу не виконувалося. І тому ми вважаємо, що контракт, який було укладено в січні 2009 року, суперечить або, принаймні, в тій частині, що стосується щорічних уточнень угод, не виконувався і не виконується", - сказав Азаров. Таким чином, зазначив Азаров, в України є всі підстави запропонувати уряду Росії відповідно до міждержавної угоди 2004 року провести переговори з уточнення обсягів поставок газу на 2012 рік, а також умов поставок і транзиту газу.

Азаров також повідомив, що під час поїздки до Душанбе Президент України Віктор Янукович на саміті глав держав СНД обговорить питання про умови закупівлі й транзиту газу з Президентом Росії Дмитром Медвєдєвим. "Цю тему ще раз буде порушено в обговоренні. Це наша пряма пропозиція провести черговий раунд переговорів і, нарешті, вирішити цю проблему", - сказав Азаров.

Він зазначив, що умови закупівлі газу для України є надзвичайно важливим питанням, що безпосередньо впливає на розвиток економіки. "Ми розраховуємо, що Росія, також розуміючи це і виконуючи свою власну угоду, яку вони також підписали, відгукнеться позитивно на нашу пропозицію", - сказав Азаров.