УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Експерти: врятувати від алергії на тополиний пух може тільки дощ

1,4 т.
Експерти: врятувати від алергії на тополиний пух може тільки дощ

Експерти управління захисту зелених насаджень Печерського району розповіли, що жоден з існуючих на сьогодні способів боротьби з алергією на тополиний пух не є ефективним, і допомогти киянам, що страждають від алергії, може тільки дощ.

"Жоден з відомих сьогодні способів захисту від пуху не ефективний, - розповів головний інженер управління Олег Кузнік. - Ні ін'єкції для дерев, ні обрізання гілок нічого не дадуть. Все одно пух буде з'являтися у величезній кількості".

Як зазначають експерти, пух дають тільки жіночі особини тополь, однак неможливо висадити в місті тільки чоловічі особини дерев.

"Ще в розплідниках чоловічі тополі відкладаються, бо вони набагато слабкіші, ніж жіночі, - каже Олег Кузнік, - шансів вижити у місті таке деревце практично не має. Через це неквітучих тополь у Києві одиниці, і висаджені вони в основному випадково. А 99% - жіночі особини, які приносять стільки проблем городянам".

За словами фахівця, щоб уникнути розповсюдження пуху, на деяких вулицях тополі просто замінюють на інші дерева. "Приміром, на вулиці Кудрі цього року тополі замінили на платани", - говорить Олег Кузнік.

"Ці дерева прекрасно приживаються в помірному кліматі, мають достойний вигляд і не створюють жодних незручностей, - розповідає Олег Кузнік. - Але є в Києві вулиці, на яких тополі ніколи не замінять іншими деревами. Приміром, бульвари Лесі Українки і Шевченка історично засаджувалися цим видом дерев. І якщо там висадити, наприклад, каштани, це може зіпсувати загальний вигляд вулиць. Зате у спальних районах історичної прив'язки немає, тому тополі тут міняють на липи, каштани й інші дерева".

За словами експерта, полегшити долю киян, які страждають від алергії, Зеленбуд не зможе. Жителі столиці зможуть дихати вільно тільки тоді, коли пух приб'є дощ.