УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Експерт: Україні не загрожує епідемія холери

312
Експерт: Україні не загрожує епідемія холери

Україні не загрожує епідемія холери, тому що імовірний шлях розповсюдження холерного вібріону у Маріуполі швидше за все харчовий, а він не є таким масовим, як наприклад водний. Про таке розповів завідувач Кафедри дитячих інфекцій національного медичного Університету ім. Богомольця Сергій Крамарєв.

«Я думаю на сьогоднішній день про епідемію в нашій країні говорити не треба. Пандемії виникають коли є водний шлях розповсюдження, тобто масове розповсюдження. Якщо говорити про Маріуполь, то скоріше за все – це харчовий шлях розповсюдження, який обмежується поодинокими випадками, може до десятка, але не багато, тому про епідемію в нашій країні думаю не можна говорити», – розповів експерт.

Разом з тим Сергій Крамарєв зазначив, що найбільш небезпечними з точки зору розповсюдження холерного вібріону все ж таки є південні регіони.

«Завжди небезпечними районами були південні райони, тому що там є природні і кліматичні умови, тобто тепло – холерний вібріон любить тепло і є можливості для його розмноження. Північні регіони можуть також залучатися, якщо є якийсь спалах, але це може бути тільки тоді, коли погані санітарні умови в цих регіонах і коли завезений вібріон уже с півдня. Тому найбільш небезпечніше південні райони», - зазначив фахівець.

Сергій Крамарєв зауважив, що хоч зафіксований у Маріуполі різновид холерного вібріону Ельтор більш безпечний ніж Класичний різновид, проте також може привести до сумних наслідків, якщо вчасно не буде надана кваліфікована медична допомога.

«Сьогодні відомі два різновиди холерного вібріону – це Класичний і Ельтор. Класичний - він в нашій країні не зустрічається і він найбільш небезпечний, тому що він викликає найбільш тяжкі і смертельні випадки захворювання. Холерний вібріон Ельтор – саме той, який знайшли на сьогодні в Маріуполі, є більш безпечний, він викликає більш легкі форми захворювання, але якщо людина вчасно не звертається до лікаря, у неї дуже швидко може розвинутись зневоднення, а це порушення функції багатьох органів. Якщо людина вчасно не звертається до лікаря, або пізно звертається – це може сумно закінчитись», - зауважив експерт.