УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Близнюк: зміни до Житлового кодексу не призведуть до збільшення квартплати

270
Близнюк: зміни до Житлового кодексу не призведуть до збільшення квартплати

Ухвалені парламентом пропозиції Президента щодо внесення змін до Житлового кодексу не призведуть до збільшення квартплати. На цьому наголосив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк. "Ухвалені зміни не зачеплять інтересів жодного громадянина. Сплачувати за квартири більші суми людям не доведеться", - підкреслив він, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Видео дня

У цьому контексті міністр зауважив: пропозиція Глави держави щодо введення коефіцієнтів для розрахунку площ лоджій, балконів, веранд і терас була продиктована виключно необхідністю врегулювати певні технічні питання чинного законодавства. "Ці коефіцієнти є, і вони будуть. Але ніхто на жодну копійку за це більше платити не буде. Це робиться для того, щоб гармонізувати законодавчу базу", - сказав Близнюк. За його словами, йшлося, зокрема, про необхідність привести до єдиного виміру системи обрахування площі квартир - до поняття лише "загальної площі" замість нині прийнятих "житлової" та "загальної".

Щодо коефіцієнтів на засклені балкони, Близкнюк зауважив: "Якщо проекти нових будинків передбачають засклені балкони - так і буде. Але ніхто нікого не буде зобов'язувати це робити". Міністр також наголосив, що зміни до Житлового кодексу лежать у контексті реформ, які реалізовуватимуться в Україні.

Як повідомлялося, 17 листопада Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР щодо визначення житлової та загальної площ об'єкта житлової нерухомості" з урахуванням пропозицій Президента.