newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Американський сенатор і президент ЄНП закликали звільнити Тимошенко під заставу

240
Американський сенатор і президент ЄНП закликали звільнити Тимошенко під заставу

Американський сенатор Джон Маккейн (John McCain) і президент Європейської народної партії (ЄНП) Вільфред Мартенс (Wilfried Martens) закликали українську владу звільнити екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко з-під арешту під заставу. Текст спільної заяви був оприлюднений на офіційних сайтах Джона Маккейна та ЄНП.

"Україна щойно відзначила двадцяту річницю незалежності від радянської влади. Упродовж цих років український народ наполегливо працював над зміцненням демократичних свобод і закріпленням країни в євроатлантичних структурах. Наприклад, членство і нинішнє головування України в Раді Європи - загальноєвропейській організації, яка сприяє утвердженню прав людини, демократичного розвитку та верховенства закону, - це велике досягнення української нації", - наголошується у заяві. Водночас автори документа зазначають, що нинішній процес над колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко та судові процедури, пов'язані з ним, різко контрастують з такими здобутками.

Видео дня

"Тому ми спільно закликаємо владу звільнити під заставу Юлію Тимошенко. Ми очікуємо, що умови її звільнення під заставу відповідатимуть стандартам країн Європейського Союзу, до якого Україна прагне бути асоційованою. Крім того, ми закликаємо владу дозволити Юлії Тимошенко скористатися її конституційним правом бути оглянутою лікарем за своїм вибором", - ідеться у заяві.

Позиція зовнішньополітичного відомства США щодо ситуації навколо арешту Тимошенко залишається без змін. Це зазначила офіційний представник Держдепартаменту Вікторія Нуланд на прохання у ході регулярного брифінгу прокоментувати заяву Джона Маккейна та ЄНП. "У нас є сумніви з приводу верховенства права в Україні у цій справі, і ми хочемо бути впевненими, що вона не є політично вмотивованою", - додала Нуланд.

На початку судового процесу у справі укладання колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко "газових" угод з Російською Федерацією Держдепартамент відреагував заявою, де закликав український уряд утримуватися від дій, які призводять до появи політичного мотиву і "підривають верховенство права в Україні". Після арешту екс-прем'єр-міністра в американському зовнішньополітичному відомстві повторили свою стурбованість з приводу дотримання правових норм в Україні і закликали українську сторону "розглянути питання про негайне звільнення Тимошенко".