УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Алла Шлапак: Київ може самостійно запровадити страхову медицину

1,2 т.
Алла Шлапак: Київ може самостійно запровадити страхову медицину

Запровадження страхової медицини на рівні столиці – є цілком реальним, а при вдалому управлінні, процес може зайняти всього лише кілька місяців. Такої думки притримується Голова Постійної Комісії Київради з питань гуманітарної політики Алла Шлапак.

Видео дня

"Сьогодні страхову медицину можна запровадити навіть лише на муніципальному рівні. І хоча, наразі, на розгляді в комісіях Київради подібних проектів Рішень немає, при політичному бажанні і грамотному управлінському підході, це можна було б зробити за кілька місяців, навіть цього року. Слід зазначити, що оскільки дане питання лежить у площині власності, суб’єктом подання має бути виключно орган виконавчої влади – Київська міська державна адміністрація", - пояснює Алла Шлапак.

На переконання політика, підтримати впровадження страхової медицини будуть готові й самі медики. "Потрібен хоч якийсь легальний механізм, який би зупинив знущання і над медиками, і над пацієнтами – адже в ситуації хронічного недофінансування медичної галузі, у лікаря фактично зв’язані руки: він не може надати належну допомогу чи послугу, а пацієнт, відповідно, не може її отримати. Страждають одні й інші. Сьогодні слід перейти від декларацій та політичних інсинуацій до конкретних кроків", - говорить Алла Шлапак.

За її словами, для того, щоб не порушувати Конституційних норм і зберегти перелік гарантованих державою медичних послуг, Мінохорони здоров’я повинно, нарешті, визначити, що саме входить у поняття "безкоштовна медицина". "Тоді місто Київ може або створити власну страхову компанію, або обрати на конкурсній основі з вже існуючих ту, яку долучити до співпраці в напрямку покращення надання якості медичних послуг у столиці", - зазначає Голова гуманітарної комісії.

При цьому політик наголошує, що для вразливих верств населення, як наприклад, пенсіонери, ветерани, діти та люди з інвалідністю – повинен залишатися "соціальний пакет" страхових послуг.

"Я переконана, що запроваджуючи систему надання медпослуг на страховій основі, Київ повинен знайти фінансовий ресурс, щоб для пенсіонерів обстеження й лікування відбувалося за рахунок бюджетних коштів, - підкреслює Алла Шлапак. - Разом із тим, потрібно залишити можливість, щоб за своїм бажанням кияни могли збільшувати свій страховий пакет, якщо у них є така можливість. Але ті, у кого немає можливості, однозначно повинні отримувати підтримку від влади що стосується страхових гарантій у медицині".