УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Чехія пропонує змінити форми євроінтеграції

249
Чехія пропонує змінити форми євроінтеграції

Президент Чехії Вацлав Клаус пропонує Євросоюзу змінити форми європейської інтеграції. Про це Клаус заявив на економічному форумі в Німеччині.

"Нинішня Європа справді повинна серйозно задуматися над тим, куди йти далі", - сказав чеський лідер.

Клаус підтвердив, що як і раніше виступає проти так званого Бюджетного пакту ЄС. На думку Президента Чехії, новий фіскальний договір ЄС забере у держав-членів частину суверенітету і не вирішить проблеми єврозони.

Клаус зазначив, що нині Європа опинилася в схожій ситуації, як 22 року тому після падіння комуністичних режимів у країнах Центральної і Східної Європи. "Нинішні проблеми Європи неможливо вирішити на дедалі частіших зустрічах у верхах лідерів ЄС, потрібно щось інше. Ми повинні змінити парадигму, все наше мислення", - заявив Президент Чехії.

Він нагадав, що давно критично висловлювався на тему ЄС, але тоді його ніхто не хотів слухати.

"Вже тоді я застерігав від наївного оптимізму", - зазначив чеський лідер. За його словами, тільки зараз стало ясно - і це відчули європейські політики, що Європа стоїть перед прийняттям принципово нових рішень.

Глава Чехії вважає, що Європі необхідна трансформація соціальної і економічної системи, а також глибокі зміни в рамках європейських інституцій. "Інакше кажучи, потрібна зміна форми європейській інтеграції", - сказав Клаус.

Він наголосив, що в процесі реформ ЄС важливо зберегти суверенітет держав-членів і повернутися до демократичного прийняття рішень.