УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Учені навчилися лікувати рак золотом

1,3 т.
Учені навчилися лікувати рак золотом

У Єгипті вчені досягли успіху в лікуванні раку за допомогою золота.

Як повідомив у Каїрі на спеціально скликаній прес-конференції в Національному центрі наукових досліджень доктор Мустафа ас-Сейід, клінічні досліди показали ефективність застосування наночасток золота в запобіганні поширення злоякісних пухлин.

За його словами, їм вдалося зупинити ріст ракових клітин за допомогою наночасток золота, доставлених до місця пухлини з допомогою лазера. При цьому, зазначив він, вплив виявляється тільки на уражені клітини, здоровим клітинам ніякої шкоди немає.

В даний час учені проводять клінічні випробування на тваринах, і якщо повністю підтвердиться відсутність побічних ефектів, почнуться випробування на хворих людях.

Як вважає Мустафа ас-Сейід, в разі ефективності використання наночасток зможе надати вирішальну роль у лікуванні раку печінки, нирок, селезінки.

Наночастки золота, завдяки своїм унікальним фізичним і хімічним властивостям, викликають великий інтерес вчених. У сучасній медицині золото вже почало застосовуватися в діагностиці та лікуванні ряду захворювань, у тому числі злоякісних пухлин.

Крім досить поширеної хіміотерапії, в якій використовуються колоїдні розчини радіоактивного золота, сьогодні існує абсолютно новий сучасний метод, яким передбачено введення в пухлинну тканину мікроскопічних золотих нанокапсул і вплив на них інфрачервоними променями. При цьому ракові клітини гинуть, а здорова тканина залишається неушкодженою.

В експериментах на тваринах наночастинки золота зупиняють рак за рахунок атрофії кровоносних судин пухлини. Проте випробування на людях поки ще не проводилися.