УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Держдуму внесли закон про скасування банківської таємниці для чиновників

312
У Держдуму внесли закон про скасування банківської таємниці для чиновників

До Держдуми внесли законопроект, який передбачає зняття банківської таємниці з витрат чиновників, працівників правоохоронних структур, військовослужбовців, депутатів та деяких інших категорій громадян.

Видео дня

Автор закону, член "Єдиної Росії" Андрій Скоч, запропонував зробити для низки категорій громадян обов'язковим декларування витрат, якщо вони перевищують задекларовані раніше доходи.

На його думку, декларувати витрати повинні державні та муніципальні службовці, військовослужбовці, співробітники органів внутрішніх справ, поліції, прокуратури, митних органів, Слідчого комітету, депутати представницьких і законодавчих органів суб'єктів РФ, а також депутати Держдуми і члени Ради федерації. Крім того, закон передбачає поширення вимоги на подружжя та неповнолітніх дітей чиновників і на тих, хто заміщає державну посаду.

Для перевірки відомостей про витрати, відповідно до законопроекту, банківські та податкові органи зобов'язані надавати необхідну інформацію. Таким чином, дані про витрати чиновників пропонують виключити з банківської таємниці.

Пропозиція ввести контроль за великими витратами чиновників озвучив Президент Росії Дмитро Медведєв 22 грудня під час свого послання Федеральним Зборам РФ.