УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Севастополі створили комітет протидії фальсифікації на виборах

189
У Севастополі створили комітет протидії фальсифікації на виборах

Комітет протидії фальсифікаціям під час парламентських виборів 2012 року на території міста створили сьогодні у Севастополі міські організації політичних партій "Батьківщина", "За Україну", "Наша Україна", УДАР і "Фронт змін".

Підписання спільного документу відбулося на завершення "круглого столу": "Парламентські вибори 2012. Перспективи та можливості опозиційних партій та громадських організацій", в якому окрім представників політичних партій також взяли участь місцеві громадські організації, народні депутати України, керівництво Комітету виборців України, Правління інституту розвитку громадянського суспільства і демократії, громадські діячі. Новостворений комітет запросив до участі в своїй роботі решту міських організацій політичних партій і громадських організацій.

Голова КВУо Олександр Черненко наголосив, що "об’єднання політиків, громадськості і просто не байдужих громадян заради чесних виборів на такому широкому рівні відбулося, напевне, вперше у Севастополі".

"Вважаю це дуже символічним, тому що власне ми зараз багато бачимо розмов про об’єднання опозиції, про захист результатів (виборів), а тут ми побачили таку консолідовану позицію саме в тому регіоні, де працювати цьому комітету буде дуже і дуже складно", - казав він.

Але, як додав Черненко,"сам факт, що це почалося зі складного регіону, дає надію. І сам факт, що така дискусія була ініційована – це дуже сильно".

Голова правління Інституту розвитку громадянського суспільства і демократії (м.Київ) Андрій Фещук зазначив, що "насправді важливий сам факт того, що така подія відбувається». Тому що "це прецедент, такого немає в жодному місті України". Найголовніше ж, на думку політолога, "що люди самі зорганізувалися, а декілька людей "скинулися" на те, щоб профінансувати цей захід - причому це звичайні громадяни, які не є симпатиками якихось сил – а просто вони хочуть чесних і прозорих виборів".

Тому що, як зазначив він, люди знають, що "усі вибори, які були в Україні до цього часу, були сфальсифіковані, на більший чи менший відсоток".