Справжні українці не хочуть ставати добривом

Справжні українці не хочуть ставати добривом

«Бог дав нам цю землю і велів її освоювати. Або ми зробимо свою українську державу, або станемо добривом для інших націй»

Видео дня

Українська діаспора за кордоном зустріла дії нової української влади низкою акцій протесту. Так, під час візиту до США міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка українська діаспора влаштувала пікети. Демонстрації перед російським посольством пройшли у Канаді, були акції протесту проти нинішньої політики влади або проти втручання Російської Федерації в справи України в Італії, Іспанії, Греції.

Тим не менше, це наслідок оцінки української національної політики ззовні – і не факт, що він відповідає реальній ситуації. Із питанням, чи утискають українців в Україні, «Обозреватель» звернувся до члена комісії людських та громадянських прав Світового конгресу українців Володимира Богайчука та адвоката, правозахисника Івана Макара.

Титульна нація має право на силовий опір владі?

«Українців утискали, утискають і найближчим часом будуть утискати», - заявив на початку прес-конференції Іван Макар. Правозахисник навів кілька фактів кількарічної давнини. Щодо новітніх фактів утискання українців він не зміг навести конкретних прикладів, але запевнив: «Якщо я побачу явний вихід за межі закону, безумовно, я на це буду реагувати».

Але проблема полягає в іншому: за словами Івана Макара, українська прокуратура є «явно антиукраїнським і українофобським органом, і будь-які дії з ним - даремні». Тому адвокат вважає цілком правомірним «силовий опір владі». Правозахисник впевнений, що влада в Україні з першого дня набуття незалежності «була, є і залишається окупаційною, що пригноблює титульну націю».

Українці за кордоном чудово зрозуміли, що це вже не їхня держава

Українців в Україні утискають не лише за мовною ознакою. На них здійснюється й політичний і економічний тиск, - вважає Володимир Богайчук. Він навів приклад звільнення вісімнадцяти працівників однієї приватної фірми в Павлограді. «Це були явні звільнення за мовною етнічною ознакою», - додав Іван Макар, що вів цю справу.

Як розповів Володимир Богайчук, порушення прав українців відбувалися за всіх президентів України. За його словами, можна говорити про «певну спадковість утисків українців».

Більше того – українці за кордоном «чудово зрозуміли, що це вже не їхня держава», - зробив висновок Володимир Богайчук, взявши участь у засіданні комісії людських і громадянських прав Світового конгресу українців. Разом з тим, він «має певні сумніви і застороги» щодо того, чи усвідомлюють ситуацію, що склалася в Україні, у Світовому конгресі.

Замість того, щоб висувати нормальних державних діячів, ми висуваємо в свою еліту поетів і бджолярів

Найсумніше – це те, що політики, які нібито є патріотами України, передусім залишаються політиками. Так, за словами Івана Макара, не став виключенням і Віктор Ющенко. «Він видав укази про присвоєння звання «Герой України» Шухевичу і Бандері в той час, коли це сто разів не потрібно ні одному, ні другому, і це робилося саме наприкінці президентської каденції», - нагадав правозахисник.

Але, за великим рахунком, в тому, що відбувається в Україні, «винні ми, українці, бо ми не зуміли організуватися – замість того, щоб висувати нормальних державних діячів, ми висуваємо в свою еліту поетів і бджолярів», - сказав адвокат.

Як зробити Україну українською? «Бог дав нам цю землю і велів нам її освоювати. Або ми зробимо свою українську державу, або станемо добривом для інших націй». «Добривом ставати я не хочу, значить, я буду робити те, що зможу», - запевнив Іван Макар.

Відповіді на запитання читачів дивіться тут

Читайте також:

Русскоязычный украинец – нонсенс

Украинцы содержат российских пенсионеров

Дивіться тематичні відеосюжети:

Украинцев ущемляют по языковым и экономическим вопросам

Иван Макар 5 лет судился с Ющенко и Тимошенко

Русскоязычные украинцы – нонсенс

Иван Макар: «Я не хочу быть удобрением для других наций»

Справжні українці не хочуть ставати добривом