УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Рекордна кількість спостерігачів стежитиме за голосуванням

159
Рекордна кількість спостерігачів стежитиме за голосуванням

За другим туром президентських виборів в Україні стежитимуть близько чотирьох тисяч міжнародних спостерігачів. Іноземні делегації вже прибувають в Київ. Спостерігачі аналізують організацію виборчого процесу.

За президентськими виборами в Україні в першому турі стежили до трьох тисяч міжнародних спостерігачів. На другий тур збирається приїхати рекордне число спостережливих місій. Представники міжнародної громадської організації сприяння розвитку виборчих технологій "За справедливі вибори" цього разу хочуть не лише відвідати виборчі дільниці і засідання окружкомів, але і перевірити, наскільки обгрунтованими є взаємні звинувачення представників кандидатів відносно маніпуляцій, говорить російський юрист Сергій Мирзоєв. "Інформації різної багато. Але не вся вона має бути врахована. Оскільки багато говориться зараз в підвищеному тоні, емоційно нестримано. Що стосується ризиків цих виборів, то нас турбує саме легітимна сторона. Нам би дуже хотілося, щоб вибори пройшли відповідно до законів України. Ми хвилюємося, щоб сторона, яка програє, прийняла результати цих виборів", - говорить Мирзоєв.

Спостерігач організації "За справедливі вибори" відмічає, що обирати президента українці мають на виборчих дільницях, а не в судах або на площах. Мирзоєв переконаний, що законність виборів, якщо вони пройдуть чесно, підтвердять і міжнародні спостерігачі. "Якщо грамотні спостерігачі з різних країн підтвердять легітимність цих виборів, оскільки вони проходили в них на очах, то все це тільки на користь демократичним процесам в Україні", - помітив Мирзоєв.

Спостерігачі з Європарламенту, ПАРЕ, ОБСЄ, парламентської асамблеї НАТО знову уважно стежитимуть за виборами в Україні. Після дня голосування міжнародні місії планують оперативно підготувати звіт про українські вибори, а вже 10 лютого в Європарламенті пройдуть дебати про виборчу і післявиборчу ситуацію в Україні, пише Главред.