28 сентября • обновлено в 22:56
МоваЯзык
Блоги Мир

/ Новости политики

Вакарчук дозволив подвійне "дипломство"

179

12 лютого, міністр освіти Іван Вакарчук підписав наказ, згідно з яким студенти 1-2 курсів зможуть одночасно обзавестися двома дипломами бакалавра: окрім основної спеціальності, вони дістануть можливість вивчити курс культурних, гуманітарних або соціально-політичних наук.

Програма, названа "Міжгалузевою індивідуалізованою гуманітарною освітою" (МІГО), цілі переслідує найблагородніші: "Створення сприятливих умов для розширення доступу молоді до сучасних гуманітарних знань, формування цінностей відкритого демократичного суспільства." Ну і так далі - духовність, український патріотизм, гуманізм, пошана до Конституції, прапора і гімну. Не знаю, кому як, а мені цей тріскучий набір фраз порядком набрид. Тому пропоную оцінити нововведення прагматично, пише Нова.

Отже, дозвіл вводити програми МІГО Міносвіти збирається давати суто університетам, які відповідають вимогам експерименту і подадуть програму. Студент, що зважився на додатковий диплом, повинен подати заяву в приймальну комісію внз до 10 вересня. Причому здобувати другу освіту можна і в рідному університеті, і в іншому внз. Тоді рідною називається "базовим". У будь-якому випадку учасникові програми МІГО видається окрема залікова книжка для додаткової програми. Цікаво, що фінансувати програми МІГО будуть за рахунок засобів фізичних і юридичних осіб. Бюджетне фінансування програм не передбачається. Простіше кажучи, це буде "друга платна освіта", але що придбавалося не після першого, а разом з ним. Для внз ця програма може стати додатковою статтею доходу, а для МОН - ще одним важелем тиску на внз: адже право дозволити (чи заборонити) введення у внз програми МИГО залишається за міністерством.

В той же час право на другий диплом з'явиться не в усіх студентів, а виключно у тих, які мають в розпорядженні середній бал успішності не нижче 4,0 (за пятибалльной шкалою!). Програма розрахована на 3 року (графік занять для кожного студента розробляється індивідуально). Ті, хто успішно пройшов її, обзаведуться справжнісіньким дипломом бакалавра державного зразка. І тільки в спеціальному додатку до диплома буде вказано, що освіта здобута за програмою МІГО.

Мати в кишені другий диплом - воно, зрозуміло, спокусливо. Чом би не скористатися цим правом, якщо є зайва копійка? Проте, на мій погляд - людину, у якої справжній, а не "полегшений" гуманітарний диплом, - такий крок замість "виховання молоді у дусі українського патріотизму" може привести до знецінення гуманітарної освіти.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Новости политики

Топ-публикации

Топ-блоги