newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

КС визнав неконституційним закон щодо імпічменту

216
КС визнав неконституційним закон щодо імпічменту

Конституційний Суд визнав неконституцiйним закон «Про тимчасовi слiдчi комiсiї, спецiальну тимчасову слiдчу комiсiю i тимчасовi спецiальнi комісії», який реалізує, зокрема, механiзм iмпiчменту Президента.

Видео дня

Відповідне рішення оголосив голова КСУ Андрій Стрижак.

Суд визнав закон неконституційним у зв’язку з тим, що була порушена процедура його оприлюднення. Зокрема, оскаржений закон опублікували 15 січня – дата його першого ухвалення, а не з датою його повторного ухвалення 3 березня і без підпису голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Закон, визнаний неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення. Рішення КС є обов’язковим до виконання, остаточним, і не може бути оскарженим.

Оцінити конституційність цього документа Конституційний Суд просив Президент Віктор Ющенко. Він заявляв, що положення цього закону, які передбачають створення тимчасових слідчих комісій не як парламентських органів, а як незалежних правоохоронних органів, що наділяються широкими повноваженнями органів досудового слідства, суперечать Конституції, повідомляє "Радіо Свобода".

Цей закон набув чинності 21 березня, він регламентує діяльність спеціальної слідчої комісії Верховної Ради, яка, відповідно до статті 111 Конституції, проводить розслідування обставин вчинення Президентом державної зради або іншого злочину в рамках процедури імпічменту.