УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Бензин в Україні має коштувати 4,5 гривень

177
Бензин в Україні має коштувати 4,5 гривень

Аукціон на Українській міжбанківській валютній біржі 26 серпня продемонстрував просто божевільний обвал цін на нафту.

Видео дня

Поки на світових ринках нафта коштує 70 доларів і поки незрозумілі подальші коливання цін на неї, українська нафта (якість української нафти прирівнюють до каспійської) подешевшала на 50% і коштує трохи дорожче $20 за барель, або 1264 гривні за тонну.

На аукціоні було продано більше 200 тисяч тонн української нафти.

З такого об'єму сировини можна виготовити 160 тисяч світлих нафтопродуктів. Що складає майже чверть всього місячного споживання країни бензину А-95. За такої вартості нафти, за оцінками експертів, літр бензину повинен коштувати в районі 4,50 гривень.

Походження «дешевої нафти» української видобутку виглядає так: група «Приват» керує компанією «Укрнафта», яка є основним видобувачем нафти в країні і контрольний пакет якої належить державі. Видобута нафта продається на аукціоні (згідно закону), але купити її можуть тільки «правильні» компанії. Які пов'язані з тією ж групою «Приват». Після переробки, наприклад, на Кременчуцькому НПЗ (контролюється вищезазначеною бізнес-групою) бензин направляється на продаж уроздріб. На АЗС, які підконтрольні (не важко здогадатися) тим же людям. Як наслідок, ціна на український бензин мало відрізняється від цін на імпортний.

У результаті, держкомпанія «Укрнафта» позбулася прибутку (за оцінками експертів) в 800 млн. гривень. Це тільки на останньому аукціоні. А їх з початку року вже був не один десяток, пише proUА.