newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

В Україні може з'явитися партія вступаючих у НАТО

219
В Україні може з'явитися партія вступаючих у НАТО

Громадська Ліга Україна-НАТО може створити політичну партію, яка відстоюватиме ідею приєднання України до Північноатлантичного альянсу, пише Німецька хвиля.

Дискусія про це почалася у вівторок в Києві на шостій Асамблеї Ліги.

Як пише видання, українці слабо підтримують ідею вступу в НАТО. Тому українські політики часто уникають цієї теми, турбуючись про власний рейтинг, зазначає Німецька хвиля. Прихильники євроатлантичного курсу обурені, що таким чином ігнорується зовнішньополітичний курс країни.

Голова Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко заявив, що якщо в програмах кандидатів у президенти не буде чітких планів щодо НАТО, то громадські організації на основі Ліги Україна-НАТО можуть створити свою Євроатлантичну партію України.

Видео дня

"Шість років політичні партії практично не піднімали питання про НАТО. Тому ми маємо електоральний провал підтримки ідеї вступу в альянс. Зараз, з огляду на уроки Центральної та Східної Європи, потрібно змінити ставлення до таких партій", - заявив він.

Водночас, президент Ліги Сергій Джердж не підтримує ініціативу про створення власної партії. "Важливо, щоб про НАТО говорили спокійно, без політичних емоцій, науковці, експерти, які розуміють питання безпеки. Тільки в такому випадку ми будемо мати більшість, яка підтримуватиме вступ України в альянс", - сказав він.

Нагадаємо, раніше перший заступник секретаря РНБО, екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко заявив про саботування урядом на чолі з Юлією Тимошенко програм щодо вступу України в НАТО.