newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ющенкові можуть заборонити в'їзд у Росію

258
Ющенкові можуть заборонити в'їзд у Росію

Україні загрожують міжнародні санкції за спроби реабілітації вояків ОУН-УПА. Зокрема, президенту України Віктору Ющенку можуть навіть заборонити в’їзд до Росії. Про це повідомив депутат російської Держдуми, член новоствореної комісії з протидії спробам фальсифікації історії в збиток інтересам Росії, Костянтин Затулін.

За словами Затуліна, причиною створення даної структури є те, що в багатьох пострадянських країнах "спроби обґрунтувати свою державність вилилися у фактичну реабілітацію фашизму".

"Зокрема, це характерно для України, де дійшли до героїзації ОУН-УПА, надали звання Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу", - заявив Затулін. За його словами, комісія вестиме "моніторинг фактів, які можна трактувати як спотворення історії", і дасть їм свою оцінку.

Видео дня

Як наголосив Затулін, методи боротьби з небажаними для російської держави явищами можуть бути найрізноманітнішими. "Наприклад, якщо Ющенко продовжить політику героїзації бійців УПА, йому можна заборонити в'їзд до Росії. Якщо якийсь високопоставлений чиновник висловлює профашистські ідеї, можна за допомогою інших країн вводити санкції проти держави, яку він представляє", - пояснив депутат Держдуми.

Як інформує ТСН , тим часом радник голови Служби безпеки України, директор галузевого архіву СБУ Володимир Вятрович назвав створення комісії "поверненням до радянської практики контролю за історією".

"У її складі - в основному чиновники, політики і співробітники ФСБ. Це означає, що мета указу Мєдвєдєва - не пошук історичної правди, а підпорядкування історії своїм потребам. Сподіваюся, що всі погрози по відношенню до українців залишаться струсом повітря, але в будь-якому випадку дії росіян не повинні впливати на політику України", - заявив Вятрович. З ним згоден і директор українського Інституту національної пам'яті Ігор Юхновський: "Росіяни забувають про величезний вклад українців в перемогу над фашизмом".

Нагадаємо, 19 травня при російському президенті було створено Комісію з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії. Відповідний указ підписав глава Російської Федерації Дмитро Мєдвєдєв.

В її повноваження входитимуть "узагальнення і аналіз інформації про фальсифікацію історичних фактів і подій, направлену на применшення міжнародного престижу РФ, і підготовка відповідних доповідей президенту".

Комісія має розробляти стратегію протидії таким фальсифікаціям і готувати відповідні пропозиції главі російської держави.