На зберігання радіоактивних відходів треба 35 млрд грн

183
На зберігання радіоактивних відходів треба 35 млрд грн

На виконання положень «Стратегії поводження з радіоактивними відходами в Україні» буде потрібно 35 млрд грн.

Видео дня

Про це заявив міністр з надзвичайних ситуацій Володимир Шандра. «Стратегія розрахована на 50 років і вступить в дію з 2010 р. Ми розраховуємо лише на збереження українських радіоактивних відходів. Питання збереження зарубіжних відходів навіть не розглядалося – це заборонено законом» - цитує РБК-Україна заяву міністра.

За його словами, 50% електроенергії в Україні виробляється на атомних електростанціях. При виробленні 1 млрд квт.ч утворюється 27 куб. м твердих і 37 куб. м рідких радіоактивних відходів. В даний час 92% твердих і 50% рідких радіоактивних відходів знаходяться на ЧАЕС і в зоні відчуження.

«Питання збереження українських радіоактивних відходів – це не лише національна, але і міжнародна відповідальність. Хто знає, якими будуть кордони через 100 тис. років?» - сказав він.

У свою чергу керівник, що брав участь в розробці стратегії німецької компанії DPE Technology, Юрген Кроне відзначив, що Україні необхідно мінімум 3 комплекси по зберіганню радіоактивних відходів. «Високоактивних, малоактивних і дуже малоактивних. Створення сховища має бути створене в глибоких геологічних формаціях. Його вартість - сотні млн євро», – відзначив він.

Він також відзначив, що має бути створений акумулюючий фон, в який АЕС і підприємства, що переробляють радіоактивні відходи, перераховуватимуть частину доходів, і ці засоби витрачатимуться на збереження радіоактивних відходів, що утворюються.

За словами Шандри, документи відносно Фонду знаходяться на розгляді Мін'юсту.