УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україна отримає кредит, тільки якщо прийме вимоги МВФ

150
Україна отримає кредит, тільки якщо прийме вимоги МВФ

Перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак розраховує на поновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом наприкінці лютого – на початку березня.

Він висловив сподівання на те, що вже цього тижня відбудуться консультації Президента Віктора Ющенка, Кабінету Міністрів і Національного банку з вироблення спільної позиції на переговорах із МВФ про подальшу співпрацю.

За словами Шлапака, якщо Україна ухвалить погоджене рішення й погодиться на вимоги МВФ, то співпрацю вдасться поновити.  

«Якщо в нас будуть відповіді як мінімум на більшість питань, поставлених фондом, а вони справедливі, то, мабуть, ми будемо мати можливість уже на початку наступного тижня, а можливо, ще до кінця цього тижня запросити місію (МВФ) для завершення перегляду меморандуму для того, щоб на початку наступного тижня ухвалити в парламенті необхідні законодавчі акти й домовитися про отримання наступного траншу», – сказав представник Секретаріату.  

МВФ раніше закликав українську владу скоротити дефіцит державного бюджету, посилити монетарну політику й контролювати банківський сектор для продовження співпраці, зокрема, для виділення другого траншу кредиту.  

Першу частину коштів з обіцяних Україні 16,4 мільярда доларів Київ отримав у листопаді минулого року. Надання другого траншу в Міжнародному валютному фонді поки що перенесли.