Пенсіонерка відсудила в України 26 тисяч гривень

211
Пенсіонерка відсудила в України 26 тисяч гривень

56-річна пенсіонерка Віра Корнійчук з Овруча (Житомирська область) виграла в Європейському суді з прав людини справу "Корнійчук проти України", відсудивши у української держави 1 тисячу 946 гривень, а також 2 тисячі євро компенсації за моральний збиток.

Судовий розгляд тривав більше двох років, і 15 жовтня було ухвалено рішення на користь Корнійчук, повідомив член української секції Міжнародного суспільства прав людини, юрист Валерій Чудовський.

Він розповів про суть позову: у вересні 2001 року Корнійчук звернулася до військового суду Житомирського гарнізону з позовом відносно військової частини, в якій вона служила. Жінка зажадала виплатити компенсацію за військове обмундирування, яке не видавалося їй декілька років, у розмірі 1 тисячі 946 гривень.

Видео дня

Суд зобов'язав військову частину виплатити гроші, проте судове рішення виконано не було.

У жовтні 2007 року Корнійчук подала скаргу до Європейського суду з прав людини. У жовтні 2009 року в ході розгляду справи "Корнійчук проти України" суд встановив, що має місце порушення ст. 6 параграфа 1 Римської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Дана стаття декларує право людини на справедливий судовий розгляд позову в розумні терміни. В результаті Європейський суд зобов'язав українську державу виконати рішення Житомирського гарнізонного суду від 2001 року.

При цьому, як передає " Газета по-украински", суд наказав нарахувати відсотки на суму позову по ставці Європейського центрального банку, плюс 3% річних з того моменту, коли за позовом Корнійчук було ухвалено рішення, тобто з вересня 2001 року.