МВД Росії шукає підривників «Невського» по телефонам

204
МВД Росії шукає підривників «Невського» по телефонам

Слідчі почали вивчати вихідні та вхідні дзвінки, зроблені і прийняті абонентами стільникового зв'язку в районі підриву потягу "Невський експрес".

Дані, що вивчаються, включають також зміст коротких повідомлень (SMS) та інформацію про місцезнаходження абонентів.

Колишній командир спецпідрозділу "Альфа" Сергій Гончаров розповів, що аналіз білінгових даних часто допомагає спецслужбам в пошуку злочинців. Проте для того, щоб ці відомості допомогли вийти на слід підривників потягу, необхідно виділити серед загального масиву телефонів, що знаходилися в районі катастрофи, апарати терористів. Як раніше повідомлялося, другий вибуховий пристрій, що спрацював на місці вибуху у момент візиту туди представників слідчої групи, був приведений в дію за допомогою мобільного телефону.

Видео дня

Ці та інші дані повинні допомогти оперативникам в швидкому розкритті справи. Президент Дмитро Медведев встановив в середу, 2 грудня, жорсткі терміни розслідування терактів на залізниці. У відповідь голова Слідчого комітету при прокуратурі РФ Олександр Бастрикін сказав, що його відомство розраховує просунутися в розслідуванні теракту за 10-12 днів.

Підрив "Невського експреса" стався на перегоні Альошинка - Угловка 27 листопада в 21:35. Другий вибух на місці аварії складу стався приблизно о 14:00 наступного дня. 30 листопада були поширені перші фотороботи підозрюваних в здійсненні теракту. Всього на даний момент розшукуються шість осіб, які можуть бути причетні до вибуху на Жовтневій залізниці, пише Lenta.ru.