УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Арештований Іл-76 все ж таки летів в Україну

180
Арештований Іл-76 все ж таки летів в Україну

Іл-76, затриманий в Таїланді з вантажем контрабандної північнокорейської зброї, прямував до України, визнав командир екіпажа.

Видео дня

Кінцевим пунктом призначення повинен був стати аеропорт "Бориспіль", повідомив Ільяс Ісаков. Раніше керівництво аеропорту "Дон Міанг" помилково повідомили, що командиром екіпажа є громадянин Білорусії Михайло Петухов.

"Вантаж був буровими трубами, метрів по шість в довжину і в діаметрі більше 30 см, - продовжив Ісаков. - На борту цих труб було не менше 25 тонн, решта вантажу знаходилася в опломбованих закритих дерев'яних ящиках".

"Самі ящики були обшиті білою матерією, на якій була проставлена звичайна цивільна маркіровка, всього ж ми везли 35 тонн 800 кг вантажу", - повідомив він.

"Не знаю, що власники вантажу збиралися робити з ним далі, але нас наймали довезти літак і вантаж до Києва", - відзначив Ісаков. На даний час Ісаков, також як і інші члени екіпажа, знаходиться в бангкокській в'язниці "Клонг Премо". Льотчикам загрожує страта.

Іл-76, приналежність якого до цих пір встановлюється, приземлився в Бангкоку для дозаправки на шляху з Пхеньяну 12 грудня. На його борту виявилися переносні ракетні комплекси, запчастини до ракет класу "земля - повітря", системи електронного управління неназваними видами зброї. Арештованим льотчикам пред'явили два звинувачення - в незаконному зберіганні зброї і його транспортуванні через територію королівства. Екіпаж повністю заперечує свою провину.

Ісаков розповів про умови утримання у в'язниці. За його словами, членів екіпажа тримають в різних камерах. Командир знаходиться в камері з 11 увязненими, інші в камерах, де знаходиться більше 30 людей.

"Нам допомагає посольство Казахстану в Бангкоку, весь час відвідують дипломати і передають для нас їжу", - повідомив Ісаков.

"Зв'язок з родичами був усього лише раз, кожен поговорив по мобільному телефону впродовж двох хвилин", - сказав він.

Ільяс Ісаков поскаржився, що працедавець, українська компанія "Авіатек", ніяк не бере участь у вирішенні долі льотчиків.

"Вони навіть не прислали нам адвоката", - підкреслив командир.

Тим часом таїландський суд ще на 12 днів продовжив термін ув'язнення екіпажа. Всього на проведення слідства у кримінальних справах таїландське законодавство передбачає 84 дні. Якщо слідство не буде закінчено в строк, прокуратура може запросити в суду дозвіл на продовження терміну розслідування, повідомляє NEWSru.