УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Аріана змушена чекати пального поблизу Ірану

291
Аріана змушена чекати пального поблизу Ірану

До останнього часу, визволене з полону сомалійських піратів судно Аріана з українським екіпажем на борту, перебувало у дрейфі біля сомалійських берегів.

Видео дня

Воно мало бути дозаправлене пальним, але танкер не міг підійти до балкера внаслідок штормової погоди і поганого зв’язку: адже на Аріані, як кажуть експерти, існує лише супутниковий зв’язок.

Редактор порталу «Морський бюлетень» Михайло Войтенко сказав, що координувати всі дії має судновласник, але, він, за словами пана Войтенка, покинув судно напризволяще.

«Якщо балкер дійде до порту призначення в Ірані - добре. Не дійде, то судновласник отримує страховку», - каже експерт.

Тим часом, на думку аналітиків, загрози життю українських моряків не повинно бути, адже вони можуть пересісти на фрегат ВМС США, який супроводжує і охороняє Аріану.

Але, якщо моряки покинуть корабель, вони практично будуть позбавлені зароблених грошей, а також компенсацій за весь час, який провели у полоні.

Експерти нагадують, що, згідно із практикою, ці компенсації за весь час перебування в руках у піратів, мають бути вдвічі більше, ніж зарплатня.

Представник МЗС України в Одеській області Костянтин Ржепишевський теж погоджується, що судновласник Аріани Спірос Мінос не хоче платити екіпажу гроші, якщо вони не приведуть балкер до місця дислокації – в один з портів Ірану.

В Укркрюінгу, компанії, яка займалася оформленням моряків на роботу, намагаються утримуватися від коментарів, зазначає "BBC".

Напередодні голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж запевняв, що моряки повернуться на батьківщину ще до Нового року. А президент Віктор Ющенко пообіцяв виділити для повернення екіпажу в Україну спецлітак.