Кавказькі моджахеди взяли відповідальність за Невський

225
Кавказькі моджахеди взяли відповідальність за Невський

Відповідальність за підрив потягу "Невський експрес", що стався 27 листопада, взяло на себе командування "кавказьких моджахедів".

Заява сепаратистів опублікована 2 грудня на одному з сайтів бойовиків.

У заяві моджахедів йдеться, що цей теракт був здійснений в рамках операції по нанесенню ударів по стратегічних об'єктах на території Росії.

Виходячи з опублікованого, бойовики діяли за наказом Доку Умарова.

За словами бойовиків, вибух був організований "спеціальною диверсійною групою". Вони пообіцяли, що подібні теракти здійснюватимуться до тих пір, поки окупанти на Кавказі не припинять свою політику вбивств простих мусульман чисто за релігійною ознакою".

Видео дня

У заяві також приводяться дані щодо загиблих, які відрізняються від офіційних- сепаратисти стверджують про більш ніж 30 загиблих і не менше 80 поранених (офіційні дані - 26 загиблих). При цьому в тій же заяві мовиться, що бойовики прагнутимуть уникати жертв серед неозброєного населення Росії.

Заява бойовиків про відповідальність за теракт стала не першою після вибуху потягу. Незабаром після події на одному з сайтів націоналістів було опубліковано заяву маловідомого угрупування Combat 18-Невоград, яка повідомляла про те, що потяг підірвали активісти цієї організації. Експерти ставили правдивість цієї заяви під сумнів.

Раніше стало відомо, що за підозрою в причетності до вибуху слідство розшукує декількох чоловіків, зокрема, чотирьох кавказців. Крім того, звучали припущення, що до теракту може бути причетний "російський ваххабіт" Павло Косолапов - колишній військовослужбовець, що став на сторону бойовиків.

Косолапов оголошений в розшук - його заочно звинуватили в здійсненні першого підриву "Невського експреса", який стався у 2007 році. Організатором того вибуху прокуратура вважає Умарова. Разом з тим можлива причетність Косолапова до останнього теракту офіційно не підтверджувалася.

Потяг номер 166 "Невський експрес", що слідував по маршруту Москва - Санкт-Петербург, підірвався увечері 27 листопада недалеко від Бологого на саморобній бомбі. Подія була визнана терактом.

На наступний після НП день на місце вибуху прибула група слідчих з Москви на чолі з керівником СКП Олександром Бастрикіним. Під час слідчих дій стався другий вибух, в результаті якого Бастрикін одержав черепномозкову травму. Пізніше це також класифікували як теракт і об'єднали зі справою про перший вибух. При цьому Бастрикіна не було визнано постраждалим, пише Лента.ру.