УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Японії завершився саміт "великої вісімки""

147
У Японії завершився саміт 'великої вісімки''

Саміт "вісімки" на японському острові Хоккайдо завершився, передає РІА Новості.

Видео дня

Останнім заходом став робочий сніданок глав держав і урядів G8 за участю лідерів Австралії, Бразилії, Індії, Індонезії, Китаю, Мексики, Південної Кореї, ЮАР і керівників міжнародних організацій. Всього в рамках саміту, що проходив з 7 липня, відбулося дев'ять зустрічей лідерів "вісімки" з різним складом учасників і в різних форматах. Як очікується, до відльоту з Хоккайдо деякі лідери поспілкуються з журналістами.

Попередні дні саміту були присвячені стратегії розвитку глобальної економіки з акцентом на ціни на енергоносії і світові фінанси, продовольчу кризу і проблеми глобального потепління клімату на планеті.

Сторони підтримали позицію Росії про те, що світова архітектура фінансової безпеки потребує зміни, і домовилися про створення спеціальних фондів. Підтримана і пропозиція Медведєва про проведення зернових самітів для вирішення продовольчих проблем і зустрічей міністрів сільського господарства держав G8.

Лідери "вісімки" домовилися також про необхідність стабілізації цін на нафту і продукти харчування, а також про довгострокову мету скоротити концентрацію парникових газів в світі до 2050 року від 50% до 90%. По всіх цих питаннях прийняті документи саміту.