newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Кредитні борги сягнули 25 мільярдів

180
Кредитні борги сягнули 25 мільярдів

Заборгованість українців перед кредитними організаціями за півроку ц. р. становить 25 млрд 313 млн грн, або 15% від загального кредитного портфеля банків.

Такі результати оприлюднив генеральний директор Європейського агентства з повернення боргів Олександр Ільчук під час прес-конференції в УНІАН.

Водночас, повідомив Ільчук, за даними Національного банку України, на 1 липня ц. р. заборгованість населення перед банками становила 1,5% від загального кредитного портфеля. За даними Асоціації українських банків – 1,7%. «Я не знаю, як розходяться ці цифри, чому це відбувається», - сказав експерт.

Видео дня

Ільчук також зазначив, що до кінця 2008 р. проблемна заборгованість у роздрібному кредитному портфелі українських банків перевищить 17% і сягне 28 млрд 689 млн грн. «У зв'язку з розвитком кеш-кредитування цифра «неповернень» буде зростати», - вважає експерт.

«Обсяг проблемного кредитного портфеля банків на сьогодні в Україні становить близько 20 млрд грн», - сказав Ільчук. За його словами, критичний поріг неповернених кредитів, які можуть бути в банку, 30%. За неофіційними даними, низка українських банків уже сьогодні перебуває на межі цього порогу», - зазначив експерт.