Кредитні борги сягнули 25 мільярдів

211
Кредитні борги сягнули 25 мільярдів

Заборгованість українців перед кредитними організаціями за півроку ц. р. становить 25 млрд 313 млн грн, або 15% від загального кредитного портфеля банків.

Такі результати оприлюднив генеральний директор Європейського агентства з повернення боргів Олександр Ільчук під час прес-конференції в УНІАН.

Водночас, повідомив Ільчук, за даними Національного банку України, на 1 липня ц. р. заборгованість населення перед банками становила 1,5% від загального кредитного портфеля. За даними Асоціації українських банків – 1,7%. «Я не знаю, як розходяться ці цифри, чому це відбувається», - сказав експерт.

Видео дня

Ільчук також зазначив, що до кінця 2008 р. проблемна заборгованість у роздрібному кредитному портфелі українських банків перевищить 17% і сягне 28 млрд 689 млн грн. «У зв'язку з розвитком кеш-кредитування цифра «неповернень» буде зростати», - вважає експерт.

«Обсяг проблемного кредитного портфеля банків на сьогодні в Україні становить близько 20 млрд грн», - сказав Ільчук. За його словами, критичний поріг неповернених кредитів, які можуть бути в банку, 30%. За неофіційними даними, низка українських банків уже сьогодні перебуває на межі цього порогу», - зазначив експерт.