newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Мугабе запропонував Тсвангираї дуже мало влади

210
Мугабе запропонував Тсвангираї дуже мало влади

Перемовини між владою й опозицією Зімбабве, що проходять у південноафриканському Йоганнесбурзі, зайшли в безвихідь після того, як лідерові опозиції Моргану Тсвангіраї був запропонований пост віце-президента. Як повідомляє Associated Press, двоє парламентерів з боку влади – міністр юстиції Патрік Хінамаса (Patrick Chinamasa) та міністр соціального розвитку Ніколас Гоше (Nicholas Goche) – залишили Йоганнесбург. Імовірно, вони мають намір обговорити свій мандат на перемовини з президентом Робертом Мугабе.

Пропозиція уряду припускала, що Мугабе залишиться головою держави, двоє його віце-президентів також залишаться в адміністрації, а Тсвангираї стане третім віце-президентом. Опозиція відкидає цю ідею, наполягаючи, що Мугабе не має права залишатися при владі, оскільки програв президентські вибори в березні. Проте представники влади, як з'ясувалося, не уповноважені обговорювати щось більше, ніж посада віце-президента.

Видео дня

За даними джерела CNN, перемовини можуть поновитися у суботу, 2 серпня.

Перемовини між представниками Мугабе та Тсвангираї почалися 21 липня. Посередником за укладання рамкової угоди про надання опозиції доступу до влади виступив президент Південної Африки Табо Мбекі.

Політична криза в Зімбабве посилилася після парламентських і президентських виборів 29 березня. Рух за демократичні зміни, очолюваний Морганом Тсвангираї, переміг на парламентських виборах і оголосив про перемогу свого лідера на президентських. Проте згідно з офіційними даними жоден кандидат не набрав більше половини голосів, і був призначений другий тур. Тсвангираї відмовився брати в ньому участь на знак протесту проти силового тиску на своїх прихильників.

Мугабе пішов на перемовини з опозицією після того, як низка африканських і західних країн відмовили йому в легітимності та почали загрожувати економічними санкціями, пише Lenta.ru.