На Закарпатті очікують підйом рівня води до 10 м.

253
На Закарпатті очікують підйом рівня води до 10 м.

На Закарпатті у найближчі дві доби очікують значний підйом рівня води - до 10 м - в районі м. Чоп. Фахівці стверджують, що реальної загрози населеним пунктам немає: ситуація під контролем, напоготові необхідна техніка та люди, заготовлені мішки з піском. Збудовані і реконструйовані дамби (зокрема біля Чопа) мають витримати натиск хвилі, повідомили у прес-службі ОДА.

Наразі небезпечно високий рівень води зберігається у Хустському, Виноградівському, Берегівському районах. Найвищий максимум води близько 12-ої 28 липня фіксується на Тисі, де в районі селища Вілок на Виноградівщині проходить шестиметрова хвиля..

На ранок 28 липня в області залишаються підтопленими 12 населених пунктів, 264 будинки, 1242 дворогосподарства, 2500 га сільгоспугідь. Загалом відселено 775 осіб.

Видео дня

За попередніми даними, на 26 липня загальний обсяг збитків по Закарпатській області становить 163,7 мільйона гривень. Створено урядову комісію з питань ліквідації паводку. Відповідно на Закарпатті утворено обласну і районні комісії, які визначають масштаби завданих стихією збитків, надають допомогу постраждалим громадянам тощо.

Напружена ситуація на Закарпатті почала складатися ще 22 липня, коли почався значний підйом води у річках. За п’ять наступних днів в Закарпатті випала двомісячна норма опадів. Такі зливи викликали проходження 4-6 хвиль швидкоплинних паводків з амплітудою коливань від 2 до 6 метрів. Найбільшого удару стихії зазнали Рахівський, Тячівський, Виноградівський, Хустський, дещо менше - Міжгірський, Свалявський, Берегівський, Великоберезнянський і Ужгородський райони.

В результаті паводка загалом зруйновано і пошкоджено 107 мостів (з них 3 автомобільних, 29 - пішохідних місцевого значення, 75 - на лісових дорогах), знищено 3,5 км берегоукріплень, пошкоджено близько 15 км автодоріг тощо. Відбулися зсуви ґрунту у 5 місцях.

У всіх постраждалих населених пунктах працюють бригади, які забезпечені необхідною технікою. Ліквідуються зсуви, за необхідності розселяють людей, у найбільш постраждалі села забезпечено підвіз питної води, хліба, працюють польові кухні, людям надають необхідну медичну допомогу. З підтоплених дворогосподарств силами підрозділів головуправління МНС в Закарпатській області відкачують паводкові води. Зі всіма населеними пунктами області є зв’язок.