У комп'ютер вставили 16 відеопроцесорів

228
У комп'ютер вставили 16 відеопроцесорів

Дослідники з Массачусетського університету й інституту Роуланда в Гарварді створили комп'ютер із восьми відеокарт Nvidia GeForce 9800GX2, повідомляє Slashdot. Кожна з цих відеокарт містить два графічні процесори G98. Призначення й область застосування комп'ютера не повідомляються.

Комп'ютер із графічних карт Nvidia був створений у рамках проекту з роботи над штучним інтелектом. Раніше його розробники брали участь у створенні наймогутнішого суперкомп'ютера світу – IBM Roadrunner.

Відеокарта GeForce 9800GX2 була випущена компанією Nvidia наприкінці березня поточного року. Встановлені на ній графічні процесори працюють із частотою 600 мегагерц. Загальний обсяг оперативної пам'яті карти рівний одному гігабайту.

Видео дня

Рік тому Nvidia анонсувала серію пристроїв Tesla, заснованих на графічних процесорах і призначених для високопродуктивних систем обробки даних. Адаптер Tesla призначений виключно для підвищення продуктивності системи та виконання складних обчислень без участі центрального процесора. Перші адаптери Tesla були представлені у середині червня поточного року. За створення комп'ютера на основі відеокарт Nvidia вони використані не були.

Наприкінці лютого поточного року астрофізик Гаурав Ханна (Gaurav Khanna) створив комп'ютер із 16 приставок PlayStation 3, в основі яких лежить процесор Cell, розроблений IBM як для відеоігор, так і для обробки потокового відео високої чіткості, кластерних обчислень і використання в суперкомп'ютерах. Систему, що вийшла, Ханна використовує в дослідженні активності чорних дірок для факультету фізики Массачусетського університету, пише Lenta.ru.