Число жертв стихії в Західній Україні досягло 13

425
Число жертв стихії в Західній Україні досягло 13

 В результаті сильних грозових дощів 23-26 липня і погіршення погодних умов впродовж останньої доби в західних областях України загинули 13 чоловік, зокрема 5 дітей. Доля двох залишається невідомою.

Найбільш постраждала Івано-Франківська область, де жертвами стихії стали сім чоловік, з них четверо дітей, передає прес-служба Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. Не вдалося уникнути жертв і в Чернівецькій області, тут стихія забрала шість життів.

За станом на 7:00 неділі на території Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької і Івано-Франківської областей залишаються підтопленими 20 тис. 970 житлових будинків і 17 тис. 975 га сільськогосподарських угідь, пошкоджено 145 автомобільних і 252 пішохідних мости, розмито 212,41 км. автомобільних доріг. Без електрики залишаються більше 300 населених пунктів.

Видео дня

Сьогодні в Івано-Франківську, чий регіон найбільш постраждав від негоди, пройде засідання штабу по ліквідації наслідків повені, в якій візьмуть участь Президент України Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Про це журналістів повідомив перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов, який сьогодні вранці прибув до Івано-Франківська, передає УНІАН.

Відзначимо, що, за повідомленням МНС, головним завданням залишається пошук і надання допомоги постраждалому населенню. Зусиллями рятувальних сил в складних погодних умовах врятовано 1 тис. 208 чоловік, евакуйовано 1 тис. 503 людини і відселено 6 тис. 757 чоловік.

Проводяться заходи щодо розчищення русел річок, зміцнення берегів, відкачування води з підтоплених приміщень, відновлення електропостачання в населених пунктах, підвезення води, продуктів харчування і медикаментів в постраждалі райони, проводиться інформування населення про обстановку і заходи, що робляться для її поліпшення, хід аварійно-рятівних і першочергових відновних робіт.

Одночасно з відселенням жителів підтоплених будинків проводяться евакуаційні заходи щодо зон можливого затоплення.

До виконання вищезазначених робіт залучено 1 тис. 520 чоловік, 455 одиниць техніки.

Комісія з ліквідації наслідків паводку вживає всі необхідні заходи для нормалізації ситуації в регіоні.

Загальну координацію дій здійснює міністр МНС Володимир Шандра.