На Володимирській гірці відзначають хрещення Русі

186
На Володимирській гірці відзначають хрещення Русі

У Києві на Володимирській горі у пам'ятника князеві Володимиру Хрестителю проходить божественна літургія.

Богослужіння є кульмінаційною подією торжеств з нагоди 1020-ї річниці хрещення Київської Русі.

Як повідомляє прес-служба Президента, літургію веде Вселенський Патріарх Варфоломій I за участю Патріарха Московського Алексія II, Митрополита Володимира, глави делегації Грецької православної церкви Архієпископа Афінського і всієї Греції Ієроніма ІІ, голови делегації Албанської православної церкви Архієпископа Тірани і всієї Албанії Анастасіоса, а також представників зарубіжних делегацій і помісних православних церков.

Видео дня

У церемонії на Володимирській горі бере участь Президент України Віктор Ющенко, за ініціативою якого проходить святкування 1020-ї річниці хрещення Київської Русі.

Нагадаємо, в 988 році Київський князь Володимир Святославович, згідно із повідомленнями традиційної історіографії, ухвалив рішення хреститися від Константинопольської Церкви. Після чого, в час царювання Імператорів Василя II і Костянтина VIII Порфірородних, прислане Константинопольським Патріархом Миколою II Хрісовергом духівництво хрестило київських людей у водах київських річок, - Дніпра і Почайни. За переказами Церкви, це відбулося 1 серпня, хоча достовірних відомостей про те немає.