Закарпатська облрада "за" скасування української мови

193
Закарпатська облрада 'за' скасування української мови

Депутати Закарпатської обласної ради під час сесії ухвалили рішення звернутися до Кабміну з проханням скасувати наказ міністра освіти Івана Вакарчука «Про затвердження галузевої програми поліпшення вивчення української мови в загальноосвітніх учбових закладах з навчанням мов національних меншин на 2008-2011 роки». Своє прохання депутати мотивують тим, що наказ загрожує знищенням шкіл для нацменшин Закарпаття, передає ЗІК.

Закарпатські депутати переконані, що викладання шкільних предметів українською мовою призведе до різкого зниження рівня знань учнів шкіл для нацменшин. А також нарікають, що не можна вводити двомовність, заздалегідь не розробивши грунтовної методики викладання.

Більше всього бунтують представники угорської меншини, які заявляють, що в школах для закарпатських угорців немає ні навчально-методичного забезпечення, ні педагогів для виконання наказу міністерства. Дотепер в угорських мовних школах Закарпаття українською мовою викладали лише предмети «Українська мова» і «Українська література», і ті адаптовані. У окремих селах Закарпаття майже всі діти взагалі не володіють українською мовою, на сільрадах висять прапори Угорщини, таблички на установах і магазинах також містять написи угорською мові.

Видео дня

Проблема перейшла в політичну площину. Угорців підтримала Партія регіонів, яка вже збирає підписи батьків і вчителів проти рішення міністра. Як повідомили в прес-службі партії, її фракція у Верховній Раді має намір у разі не скасування наказу ініціювати відставку Вакарчука. Натомість прес-служба НУ-НС розповсюдила заяву нардепа Станіслава Аржевітіна, який переконаний, що проблеми національних меншин Закарпаття штучно підігріваються ззовні.

ДОВІДКА. На Закарпатті діють близько 100 шкіл для нацменшин - з угорською, словацькою, румунською і російською мовами навчання.