Єхануров подякував антинатівським партизанам

204
Єхануров подякував антинатівським партизанам

Сьогодні в Одесі відбудеться церемонія закриття двосторонніх українсько-американських військово-морських навчань із запрошенням інших країн “Сі Бриз – 2008”.

Свої вітання керівникам, організаторам і учасникам навчань “Сі Бриз - 2008” з нагоди їх успішного завершення надіслав міністр оборони України Юрій Єхануров, передає УНІАН.

“Вітаю вас із завершенням двосторонніх українсько-американських військово-морських навчань із запрошенням інших країн “Сі Бриз – 2008”! Участь в заходах міжнародної військової співпраці для українських моряків вже є традиційною. Вагомим результатом проведення нинішніх морських маневрів є успішне виконання кораблями ВМС України завдань в рамках антитерористичної операції НАТО в Середземному морі “Активні зусилля”, - наголошується у вітанні голови вітчизняного оборонного відомства.

Видео дня

“Навчання “Сі Бриз – 2008” сприяють підтримці миру, зміцненню довіри і взаєморозуміння між військовослужбовцями різних країн. Вони дозволяють нам якісно тренувати Військово-морські Сили і упроваджувати міжнародні стандарти взаємодії між військовими моряками. Проведення подібних маневрів ми розглядаємо як сприятливий випадок краще підготуватися до участі в миротворчих операціях у складі багатонаціональних сил”, – наголошується у вітанні.

Єхануров відзначив командування Військово-морських Сил Збройних Сил України, керівництво навчань “Сі Бриз – 2008”, а також командирів військових частин і підрозділів Сухопутних військ і Повітряних Сил Збройних Сил України, командирів кораблів, задіяних в маневрах, всіх українських і зарубіжних моряків за успішне їх проведення.

“Українська сторона зробила все для забезпечення прибуття і розміщення кораблів, підрозділів і офіцерів штабу країн - учасниць навчань, ми створили всі необхідні умови для спільної інтенсивної двотижневої роботи. Окремо потрібно відзначити професійну роботу в організації і проведенні навчань “Сі Бриз – 2008” керівництво органів державної влади і силових структур Одеської і Миколаївської областей і Автономної Республіки Крим”, - відзначив в своєму вітанні міністр оборони України.

“Хочу висловити подяку і представникам опозиційних сил, які брали участь в протестних акціях під час проведення українсько-американських маневрів. Завдяки їх виступам наші зарубіжні партнери переконалися, що офіційна влада не забороняє громадянам висловлювати свою точку зору. Це свідчить про наявність в нашій країні демократії, а також про те, що Україна підтвердила статус правової держави”, - мовиться також у вітанні.

Міністр оборони України Єхануров побажав всім учасникам “Сі Бриз-2008” міцного здоров'я і подальших успіхів у втіленні в життя програми “Партнерство заради миру”.

Головною метою нинішніх маневрів “Сі Бриз-2008”, які проходили на території Одеської і Миколаївської областей і АР Крим, визначено відпрацювання за стандартами НАТО дій багатонаціональних штабів і сил під час планування і проведення миротворчої операції.

У навчаннях взяли участь військовослужбовці з 16 країн. Зокрема, Азербайджану, Великобританії, Вірменії, Греції, Грузії, Данії, Канади, Латвії, Македонії, Норвегії, Румунії, США, Туреччини, України, Франції і ФРН. В цілому до маневрів було залучено до однієї тисячі військовослужбовців.

Українсько-американські військово-морські навчання серії “Сі Бриз” проводяться з 1997 року. Вони проводяться з метою досягнення взаємосумісності флотів України і США, а також інших країн, які приєдналися до програми НАТО “Партнерство заради миру”. Головне ж - підвищення бойової готовності Військово-морських Сил Збройних Сил України.