УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Горілку позбавили соціального статусу

261
Горілку позбавили соціального статусу

Міністерство економіки підвищує мінімальні ціни на алкогольну продукцію. Півлітрова пляшка горілки коштуватиме не менше 14 гривень, а коньяк, залежно від кількості зірок, — 25–32 гривні. Великі виробники активно підтримують позицію Мінекономіки, адже такий механізм автоматично прибере з полиць дешеву горілку та коньяк. Невеликі регіональні виробники побоюються, адже після запровадження мінімальних цін обсяги їх продажу можуть різко скоротитися на користь більш брендованої продукції. На думку заступника міністра економіки Андрія Близнюка, встановлення мінімального рівня цін на алкогольні напої стане ефективним механізмом витіснення з ринку продукції, виробленої в тіньовому секторі. «Втрата цінової переваги таких напоїв створить умови, за яких вони не зможуть реалізовуватися в роздрібних мережах», — вважає чиновник.

Підтримує таку думку і голова Союзу оптових виробників алкоголю та тютюну (СОВАТ) Володимир Демчак. «Ми вже другий рік проводимо моніторинг цін, і за нашими підрахунками, мінімальна ціна горілки з січня минулого року до цього моменту змінилася з 9 до 14,5 гривні. Мінімальна ціна коньяку, якщо бути законослухняним виробником, зараз становить більше 25 гривень», — стверджує Демчак. На його думку, в кустарній продукції використовується неякісний спирт або спирт, заборонений для використання з харчовою метою. Відповідно, тоді горілка коштує 8–10 гривень.

«Акцизний збір за пляшку — 4,3 гривні, ПДВ — 86 копійок. Таким чином, тільки голі податки становлять 5,16 гривні. А якщо врахувати вартість пляшки, ковпачка й етикетки, то ми виходимо на 11,5–12 гривень, а в деяких оптових мережах продукція під нашою торговою маркою продається за 6 гривень», — нарікає директор із маркетингу Вінницького лікеро-горілчаного заводу Валерій Хмельовський.

На думку фінансового директора корпорації «Олімп» Олега Дураєва, якщо враховувати позицію всіх виробників, то потрібно встановлювати мінімальну ціну горілки на рівні 12,5 гривні. «Ціна собівартості горілки у всіх різна, проте за мінімальної ціни 12,5 гривні жоден регіональний виробник не зможе сказати, що вона завищена», — говорить Дураєв, пише Дело.