УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Нікотин може допомогти в лікуванні старечого недоумства

513
Нікотин може допомогти в лікуванні старечого недоумства

Науковці з британського Королівського коледжу Лондона заявляють, що нікотин може бути корисний для відновлення та підтримки здібностей до навчання, запам'ятовування та збереження уваги у випадках старечого недоумства, зокрема хвороби Альцгеймера, мовиться в повідомленні на сайті організації Alzheimer's Research Trust.

«Нікотин, як і багато інших ліків, може спричинити різні ефекти, деякі з яких шкідливі, тоді як інші можуть бути корисні», – сказав один з авторів роботи професор Єн Столермен.

Повідомлення про одержані ним і його колегами результати представлено на Форумі європейських нейрологів у Женеві. Раніше Столермен вже публікував дослідження, що стосуються впливу нікотину на увагу та пам'ять.

Результати його робіт показали позитивний вплив нікотину на пізнавальні здібності людей і лабораторних тварин. «Але це малий ефект, для здорових людей він не переважає шкоди», – попереджає Столермен.

Він пояснив, що речовина, яка використалася в експериментах, створювалася на базі хімічної структури молекули нікотину та, зокрема, підвищувала стійкість уваги у щурів.

Автори дослідження вивчали механізми, завдяки яким нікотин може впливати на функції мозку.

«Ми виявили декілька схожих рис і дуже мало відмінностей між механізмами пам'яті й уваги та тими, які пов'язані з наркотичним ефектом нікотину», – говорить Столермен.

Науковці розраховують, що отримані ними результати допоможуть створити нові засоби від старечого недоумства, зокрема хвороби Альцгеймера. Ця хвороба пов'язана з розростанням у тканинах мозку білкових амілоїдних бляшок і загибеллю нейронів, що призводить до прогресуючого недоумства.

У 2003 році науковці з дослідницького інституту Скріппса (Каліфорнія) також заявляли, що один із продуктів розпаду нікотину – норнікотин – незважаючи на токсичність може знижувати гостроту хвороби Альцгеймера, перешкоджаючи розростанню бляшок, пише РИА Новости.