УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

У Галичині зростає народжуваність завдяки церкві

174
У Галичині зростає народжуваність завдяки церкві

Львівщина належить до тих регіонів України, де щороку збільшується кількість новонароджених і зменшується кількість жінок, які вдаються до штучного переривання вагітності. Медики та демографи стверджують, що у цьому заслуга Церкви, яка виступає проти абортів.

Як показують соціологічні дослідження, українки, приміром галичанки, дедалі більше починають на перше місце ставити кар’єру, а потім народження дитини. Це уже європейське наслідування, зазначає лікар Ірина Микичак. Однак, усе ж таки християнська традиція домінує в Галичині та є наслідком того, що в областях Західної України за останні роки удвічі зменшилась кількість жінок, які роблять аборти.

На думку лікаря Ірини Микичак, такі фактори, як «традиції християнської моралі, сімейні цінності та наявність спеціалістів, які вміють надати фахову консультацію», впливають на зростання народжуваності на Львівщині.

Незважаючи на це, й далі спостерігається скорочення населення в усіх селах та районах області, окрім власне Львова. Загалом, за останні 18 років мешканців Львівської області стало менше на 135 тисяч осіб. Прогнози демографів до 2010 року невтішні, тому що спостерігається висока смертність у працездатному віці, 40–49 років, а також масова міграція.

За даними головного управління статистики, у Львівській області за 4 місяці померли на 4 тисячі більше осіб, ніж народились. Збільшення населення спостерігається лише в Яворівському районі та містечку Новий Розділ. А в Буському, Золочівському та Жидачівському районах смертність удвічі, а то й утричі переважає народжуваність. Причиною є безробіття, а тому жінки репродуктивного віку чи їхні чоловіки виїхали на заробітки за кордон.

Демограф Анна Семенюк каже, що на демографічну кризу впливає те, що попри фінансову допомогу, жінки не бажають народжувати другу, а тим паче третю дитину. Традиція багатодітних родин залишається в минулому Галичини. Натомість невпевненість у завтрашньому дні позбавляє родини права планувати народження дітей.

Якщо на Заході народжуваність зменшується завдяки заможності, то в Україні – через бідність, кажуть демографи, повідомляє Радіо Свобода.