УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Буш пообіцяв Ізраїлю американську підтримку та захист

183
Буш пообіцяв Ізраїлю американську підтримку та захист

Президент США Джордж Буш виступив у четвер з урочистою промовою в парламенті Ізраїлю, пообіцявши єврейській державі американську підтримку та захист від існуючих і майбутніх загроз.

Свій перший виступ перед Кнесетом господар Білого дому почав із привітанням на івриті «З Днем незалежності!», чим викликав у переповненому залі бурхливі оплески, які надалі неодноразово переривали промову американського гостя.

«Дехто каже, що якщо Сполучені Штати розірвуть стосунки з Ізраїлем, усі наші проблеми на Близькому Сході закінчаться. Цей аргумент поточений міллю... Америка його категорично відкидає», – сказав Буш.

«В Ізраїлі живе трохи більше семи мільйонів осіб, але, коли ви протистоїте злу і терору, вас стає 307 мільйонів, тому що з вами Америка», – продовжив голова Білого дому.

Він згадав про вранішню поїздку в античну фортецю Масада, де в першому столітті нашої ери єврейські повстанці тривалий час стримували натиск римських легіонів і віддали перевагу смерті перед полоном і рабством.

«У цьому історичному місці ізраїльські солдати приносять присягу, в якій є такі слова: «Масада більше не впаде». Громадяни Ізраїлю, цього не відбудеться удруге, Америка завжди буде з вами», – сказав Буш.

Він дав зрозуміти, що Вашингтон бачить в Ізраїлі одного зі своїх союзників у боротьбі з екстремістськими силами в регіоні, серед  яких Буш назвав «Аль-Каїду», ліванський рух «Хезболла» і палестинський ХАМАС, який контролюює сектор Газа.

Окремо було згадано Іран, чию ядерну програму у поєднанні з антиізраїльською риторикою Ізраїль вважає загрозою номер один для своєї безпеки й існування.

«Дозволити головному спонсорові терору одержати найсмертоноснішу зброю в світі було б непробачною зрадою майбутніх поколінь», – сказав Буш.

Виступом у парламенті президент завершив робочу частину триденного візиту до Ізраїлю. Увечері він разом із дружиною Лорою дає урочистий прийом у залах Музею Ізраїлю, після чого вирушить на вечерю до подружжя Ольмертів у єрусалимській резиденції голови ізраїльського уряду, пише РИА Новости.