Берлусконі остаточно завоював Італію

168
Берлусконі остаточно завоював Італію

Правоцентристський блок Сильвіо Берлусконі офіційно визнано переможцем парламентських виборів у Італії.

Видео дня

Остаточні підсумки всенародного дводенного голосування оприлюднило міністерство внутрішніх справ Італії.

У верхній палаті парламенту - Сенаті - коаліція Берлусконі «Народ свободи» отримала 168 місць, притому що для ухвалення рішень необхідні голоси 158 сенаторів. Лівоцентристи й центристи отримали лише 130 місць у Сенаті.

Перевага на виборах до Сенату особливо важлива для прихильників Берлусконі. Згідно з італійським законодавством, партія, що набрала найбільшу кількість голосів до Палати депутатів, автоматично отримає додаткові місця - так звану «премію більшості», яка дозволить їй стабільно керувати нижньою палатою парламенту.

Тим часом у Палаті депутатів правоцентристи Берлусконі отримали 340 місць, ліві – 239 мандатів, а центристи – 36 місць.

Усього за блок Берлусконі на виборах до Сенату проголосувало 15,5 мільйонів осіб, або 47,3% виборців. Лівоцентристська коаліція Вальтера Велтроні отримала 38% голосів. Центристи зібрали 5,7% голосів, що дозволить їм сформувати невелику фракцію.

Тепер правоцентристи зможуть сформувати власний уряд, а Берлусконі знову зайняти посаду прем'єра.

Ще близько 20 політичних об'єднань не пройшли до парламенту.

В Італії двопалатний парламент, який складається з Палати депутатів і Сенату. На виборах 13-14 квітня виборцям було запропоновано два бюлетені: по одному для кожної палати.

71-річний Берлусконі вважається найбагатшою людиною в Італії. Він очолює ділову імперію, інтереси якої тягнуться від преси й реклами до страхового бізнесу, продовольства й будівництва. До неї ж входить і футбольний клуб «Мілан».

Берлусконі вже двічі очолював італійський уряд, востаннє - до травня 2006 року.

Вибори в Італії проводяться на три роки раніше терміну у зв'язку з розвалом лівоцентристської коаліції Романо Проді. Новий кабінет стане в Італії вже 62-м за останні 63 роки.

Читайте на тему:

Берлусконі залишить без роботи половину міністрів

Суперник Берлусконі визнав свою поразку

На Берлусконі-молодшого полює 360 наречених