Ізраїльські спецслужби відмовилися охороняти Картера

213
Ізраїльські спецслужби відмовилися охороняти Картера

Ізраїльські спецслужби відмовилися сприяти своїм американським колегам, що охороняють екс-президента США Джиммі Картера під час його візиту на Близький Схід.

Видео дня

Незадоволення ізраїльської влади, як відзначає агентство, викликав намір Картера зустрітися в Сирії з головою політбюро руху ХАМАС Халебом Машалем. Крім того, у книзі, що вийшла в 2006 році, екс-президент назвав політику Ізраїлю на окупованих палестинських територіях «системою апартеїду», повідомляє Lenta.ru.

У неділю Картер зустрівся з президентом Ізраїлю, посада якого суто номінальна. Керівництво країни, зокрема і прем'єр-міністр, з Картером не зустрілося.

Влада Ізраїлю також відмовила екс-президентові в зустрічі з одним з лідерів палестинців Марваном Баргуті, який відбуває декілька довічних термінів в ізраїльській в'язниці за вбивства ізраїльських військовослужбовців і мирних громадян. 10 квітня Держдепартамент США порадив Картеру відмовитися від зустрічі з лідером ХАМАС. Як підкреслив прес-секретар американського зовнішньополітичного відомства Шон Маккормак, США вважають ХАМАС терористичною організацією. Разом з тим, на думку Картера, мир у регіоні може бути встановлений тільки за участю ХАМАС.